В Україні понад 300 лікарень опинилися на межі існування

10 липня 2020 Здоров'я
Share Button
Фото з відкритих джерел
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вимагає від НСЗУ пришвидшити процес укладання договорів з медичними закладами, які мають бути дофінансовані.

Про це він заявив на брифінгу 10 липня, повідомляє Укрінформ.

“Зараз я вимагаю від НСЗУ якомога швидше укласти ці договори, дане відповідне доручення, вже проведено декілька нарад для того, щоб якомога швидше наші лікарні отримали ці кошти, щоб припинилися будь-які звільнення наших медичних працівників”, – сказав Степанов.

Він зазначив, що у результаті другого етапу медичної реформи деякі медзаклади отримали дефіцит коштів у порівнянні з 2019 роком. За його словами, наразі в Україні 332 медичних заклади опинилися на межі існування, та мають дефіцит державного фінансування понад 50%.

“Це і районні лікарні, і психіатричні лікарні, це лікарні, які лікують туберкульоз. Це інфекційні лікарні, порядка 15 інфекційних лікарень, які потребують дофінансування. Це дитячі лікарні. Тобто це така палітра всіх без виключення видів лікарень”, – додав Степанов.

Нагадаємо, що Степанов 5 травня заявив, що медреформа в Україні, в тому вигляді, в якому вона є зараз, передбачає звільнення близько 50 тисяч медичних працівників та закриття понад 300 лікарень. Усе це, за його словами, через дефіцит фінансування.

В Україні 1 квітня розпочався другий етап медичної реформи. Ним передбачено, що заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні й центри) медичну допомогу, отримуватимуть кошти за договором з НСЗУ.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі