Вперше у Львові 8-місячній дитині хірурги видалили легеню через невеликий розріз

08 жовтня 2020, 13:29 Здоров'я
Share Button
Фото: Укрінформ
Хірурги обласного дитячого «Охматдиту» вперше у Львові 8-місячному хлопчику з Миколаївського району видалили легеню торакоскопічно, тобто через невеликий розріз, що є для маленької дитини менш травматично.

Наразі дитина знаходиться в реанімації, але вже за кілька днів хлопчика переведуть у загальну палату до мами, повідомляє “Укрінформ“.

“Зараз 8-місячний хлопчик почувається добре, він вже дихає самостійно, за день-два з відділення інтенсивної терапії переведемо його до мами. Патологія, яка в нього була, зустрічається дуже рідко. Це легеня, яка не брала участі в життєдіяльності, газообміні, і вона стала причиною проблем дихання в дитини. Відповідно хлопчик почав відставати у фізичному розвитку. Цю патологію слід було видалити, щоб не створювалися нові проблеми”, – розповів лікар-хірург Львівського обласного дитячого «Охматдиту» Роман Ковальський.

За словами медика, сьогодні в Україні широко впроваджуються методи ендоскопічної малоінвазивної хірургії, вона дає можливість зробити менш травматичний доступ до органів. Раніше такі операції робили через великі розрізи на грудній клітці і пацієнт дуже довго перебував у стаціонарі не стільки через проблему всередині, як через заживлення та знеболення цього розтину.

“А так травма мінімальна. Для дитини це звичайно дуже добре, для хірургів – це більш копітка робота. По ризику така операція прирівнюється до операцій на великих судинах чи серці”, – додав хірург.

Зазначається, що операція з видалення легені тривала чотири години. До операційної бригади, окрім Романа Ковальського, увійшли Андрій Дворакевич, Олег Ленів і анестезіолог Володимир Міщук.

Відзначається, що після таких оперативних втручань діти нормально живуть, займаються спортом і розвиваються.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі