Держпраці пояснила, як нараховуються і скільки діють невикористані щорічні відпустки

08 серпня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
У Держпраці дали роз’яснення щодо максимальної тривалості відпустки і перенесення невикористаної щорічної відпустки.

Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років поспіль (про це сказано в частині 5 статті 11 Закону України “Про відпустки”). Невикористана частина щорічної відпустки має бути надана, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Про це інформує finance.ua з посиланням на Головне управління Держпраці в Дніпропетровській області.

Зазначається, що обмеження за загальною тривалістю щорічних основної та додаткових відпусток (не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах – 69 календарних днів), на які має право працівник у відповідний робочий рік, тобто за один робочий рік.

На випадок, коли працівнику після використання у відповідному робочому році щорічної відпустки за цей рік надається невикористана щорічна відпустка за минулий період, вказане обмеження не поширюється. Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за кілька попередніх років, то він має право використати їх.

Йдеться, що при звільненні, незалежно від підстав, працівнику виплачується компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток. Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі