Дар’я Озерна

Дар’я Озерна

біологиня

Дієта чи тренажерний зал? Як пострункішати та втримати результат

Дар’я Озерна | 04 березня 2020 Думка, Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Тема схуднення є вічною. Чи знаєте ви, що трапляється в тілі під час схуднення? Куди дівається той самий жир і чого деякі ділянки тіла худнуть першими?

Про це розповідає у радіоблозі «ФізКультура» на UA: Радіо Культура знана блогерка та біологинія Дар’я Озерна. «Я знаю все про людське тіло», – стверджує вона.

Ми худнемо, якщо тіло використовує запаси підшкірного жиру як джерело енергії. Тобто, ми їмо недостатньо калорій чи навпаки, дуже активно їх витрачаємо. Схуднення запускають не пігулки і не певні продукти, а гормони, тобто наш спосіб життя. Будьте уважні: ми можемо втрачати вагу не лише за рахунок жиру – танути можуть і м’язи, і кістки. Тому раціон завжди має бути повноцінним, багатим на білок та всі мікроелементи.

Куди дівається жир? Він стає м’язами? А може, покидає тіло із потом? Ні. Жири розпадаються на гліцерин та жирні кислоти. Вони окислюються та стають вуглекислим газом та водою. А звільнена енергія запасається у вигляді так званих енергетичних еквівалентів. Утворену воду ми використовуємо, а піт виділяється, якщо в тіла є потреба в охолодженні – спекотний день чи в тренажерному залі. Але це не обов’язково означає втрату жиру. Це – саме втрата води. Тому і схуднення завдяки сауні це тимчасовий ефект від втрати тілом рідини.

Утворений при жировому обміні вуглекислий газ покидає тіло при диханні. Дихання чистим киснем чи глибоке дихання діафрагмою не змусять нас окислювати жири. Це визначає не кількість кисню, а баланс згаданих енергетичних еквівалентів. Що активніше їх витрачаємо, тобто тренуємось, то більше жиру можемо окислити.

Жир також не розчиняється, як ото інколи кажуть, тому не примушуйте себе пити, коли не хочеться. Але здоровий водний баланс та рух позбавлять вас випадкових набряків, а отже, і зайвої ваги, утвореної водою.

Нарешті, чому деякі частини тіла худнуть першими, а деякі практично ніколи. Тіло худне поступово всюди, але жирові клітини або адипоцити мають різну чутливість до гормонів. Тому є ділянки, де адипоцити легко жир віддають, і там ми худнемо передусім. А деякі жир та цукор краще поглинають – там ми легко поправляємось. Тому найкраще не влаштовувати собі суворі короткочасні дієти, а більше рухатися та час від часу робити інтенсивні, так звані вибухові тренування. Так худнути будуть і проблемні ділянки.

Бажаю всім, хто прагне схуднути, успіху у цій справі!

Читайте також: Чи така вже панацея ці Омега 3

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі