Домівка врятованих тварин. Як у Львові дарують тваринкам друге життя

30 серпня 2019 Життя
Share Button
Домівка врятованих тварин. Фото: Діло
Ще весною від своєї подруги-зоозахисниці дізналась, що у Львові на території парку «Знесіння» функціонує «Домівка врятованих тварин». Але взяти жменьку корму і піти їх провідати – ноги не доносили. А нещодавно під час однієї з прогулянок вихідного дня зовсім випадково забрели туди. Спочатку побачили коня та віслюка, які скубали травичку на пасовиську поруч, потім око впало на лелек, які бродили по подвір’ю – і тут я зрозуміла, де ми.

Домівка врятованих тварин. Фото: Діло

Заходимо на територію. Лелеки, котики, білочки, собаки, лиси, вовки, кози, єноти, морські свинки, фредки…

Домівка врятованих тварин. Фото: Діло

Та тут справжнісінький зоопарк, в хорошому сенсі слова. Оскільки тваринок не утримують насильно в неволі. А рятують їм життя!

Все почалося з коня

«Домівка врятованих тварин» розміщена на вул. Довбуша, 24 (територія регіонального ландшафтного парку «Знесіння»). Дістатись до неї можна, повернувши з вул. Кривоноса на вул. Довбуша, дійти до кінця вулиці і повернути направо.

Ідея створити Домівку тварин виникла у керівника громадської організації «Екозахист» Ореста Залипського. Спочатку він відкрив її на волонтерських засадах, а потім прийшов працювати в РЛП «Знесіння», і уже з керівництвом парку створили зоологічний відділ. «Міський голова нам погодив штат з п’яти осіб – керівник зоологічного відділу, орнітолог, спеціаліст та двоє робочих працівників. Тепер ці п’ятеро людей працюють як зоологічний відділ і, відповідно, займаються тваринами», – каже директорка парку «Знесіння» Уляна Тарас.

У липні минув рік, відколи тваринки отримали прихисток у Львові. Почалося все з коня. «Ми привезли коня, і поступово-поступово тварини почали набиратися», – зазначає зоозахисник та волонтер Орест Залипський. Коня допоміг врятувати сільський голова. Привезли його з Верхньої Рожанки Косівського району.

Зараз у притулку близько 150 тваринок. Частину з них приносять самі львів’яни. Зокрема, каже пан Орест, часто мешканці приносять поранених бузьків чи кроликів. Викупляти тварин з різних «притравок», де над тваринами знущаються, також допомагають львів’яни.

Домівка врятованих тварин. Фото: Діло

Усі тварини доглянуті, нагодовані та вакциновані

Із 1 січня 2019 року Домівка офіційно працює як зоологічний відділ РЛП «Знесіння».

Перший рік проект був суто за волонтерські кошти зоозахисників, цього року міська рада з природоохоронного фонду виділила кошти на харчування тварин і частково на оплату ветеринарів.

«Всі тварини, які нам передала ГО «Екозахист», взяті на баланс, вакциновані, мають свої паспорти», – зазначила Уляна Тарас. Також укладений договір з Львівською обласною лікарнею ветеринарної медицини щодо професійного нагляду за тваринками. «У нас погоджений раціон харчування для тварин, погоджені розміри вольєрів, все згідно з законодавством», – додає пані Уляна.

Домівка врятованих тварин. Фото: Діло

Нині тваринки вважаються структурною одиницею парку.

Чудова ініціатива

Тваринами тут не тільки опікуються, а й люблять. До кожного чотирилапого індивідуальний підхід. Усі тваринки мають клички: кінь Орлик, лис Дік, єнот Максим, козуля Бембі, віслюк Бро. Окрім тварин, милують око тематичні розписи на стінах.

Домівка врятованих тварин. Фото: Діло

«Тішуся, що у нас у Львові існує така ініціатива, де рятують тварин, що потрапили в біду. Я знаю, що працівники Домівки врятували вовків з СІЗО, яких там хотіли пристрелити. Тому це дуже благородна справа», – розповідає львів’янка Аня, яка дуже любить тваринок.

У Домівці проводиться чимало просвітницьких заходів – різноманітні благодійні ярмарки, аукціони, на яких збираються місцеві мешканці. Є екскурсії для дітей, відкриті уроки у школах. «Розказуємо, як правильно поводитись, як тварини страждають від людей, як їх реабілітовувати, як підтримувати тих тваринок, які вже не можуть повернутися в природу», – ділиться директорка парку.

Домівка врятованих тварин. Фото: Діло

Як допомогти?

Львів’яни можуть приносити куряче м’ясо, мойву, салаку. Грошові пожертви також вітаються.

Коли ми були, дівчата-волонтерки годували лелек рибою, а ті вмить її трубили. Частина лелек у клітці. «Це молодий виводок. Їхні батьки загинули цьогоріч», – пояснюють волонтерки. Старші, поранені, лелеки, просто бродять подвір’ям. На днях четверо лелек полетіли. «Ці емоції не передати словами, в голові тільки спогади, як вони приїхали до нас маленькими, і як ми їх годували-лікували», – не стримує емоцій пан Орест.

Домівка врятованих тварин. Фото: Діло

Завітати в домівку можна щодня з 9 до 21 год. Вхід абсолютно безкоштовний. На Фейсбуці є сторінка «Домівка врятованих тварин«, де постійно оновлюється інформація про тваринок і як можна допомогти.

Домівка врятованих тварин. Фото: Діло

Наталія Фанок,

ІА «Діло»

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі