Доплати для пенсіонерів в Україні: які документи необхідні для отримання

29 жовтня 2020 Економіка, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
У грудні в Україні заплановано черговий перерахунок мінімальної та максимальної пенсії і підвищення доплати за понаднормовий стаж. В окремих випадках це може зажадати додаткових документів.

Про це повідомила газета “Пенсійний кур’єр”, інформує aif.ua.

Однак не всі пенсіонери можуть відправляти довідки в електронному вигляді. Також під час карантину людям з групи ризику не радять йти на прийом до держорганів. У ПФУ пояснили, чи можуть родичі і довірені особи принести документи за пенсіонера.

Згідно з пунктом 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, заява про призначення пенсії непрацюючим особам пенсіонер подає особисто або через довірену особу. У цього довіреної особи повинна бути нотаріально завірена довіреність.

Зазначається, що обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі підлягають довіреності (у тому числі їх дублікати), завірені в нотаріальному порядку, та довіреності, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, а також відомості про припинення їх дії.

Це означає, що при наявності довіреності, оформленої за всіма правилами, родичі пенсіонера можуть звернутися до Головного управління ПФУ із заявою про призначення пенсії за віком. Вони ж можуть принести всі потрібні документи.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі