Гейтс назвав значно страшнішу загрозу для людства, аніж коронавірус

08 серпня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Пандемія Covid-19 завдає людству великих втрат, але може стати ще гірше. Найближчими десятиліттями зміни клімату та глобальне потепління можуть призвести до набагато більшої кількості смертей, ніж пандемія коронавірусу.

Таку думку висловив засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс, повідомляє Главком.

“Глобальна криза сколихнула світ. Це призводить до трагічної кількості смертей, змушує людей боятися виходити з дому і веде до економічних труднощів, яких не бачили багато поколінь. Її вплив поширюється по всьому світу. Очевидно, я говорю про Covid-19. Але вже через кілька десятиліть те саме будемо говорити про іншу глобальну кризу – зміну клімату. Якою б жахливою не була ця пандемія, зміна клімату може бути ще гіршою”, – заявив Гейтс.

За його словами, у світі на 100 тис. людей в річному обчисленні фіксується приблизно 14 летальних випадків через коронавірус.

“Як це співвідноситься зі зміною клімату? Протягом наступних 40 років підвищення температури, згідно з прогнозами, призведе до такого ж зростання смертності – 14 смертей на 100 тис. До кінця століття, якщо обсяги викидів, як і раніше, будуть зрости високими темпами, зміна клімату призведе до того, що додатково буде 73 смерті на 100 тис. людей”, – зазначив Гейтс.

Він додав, що інакше кажучи, до 2060 року зміна клімату буде настільки ж смертоносною, як і Covid-19, а до 2100 року вона може бути в п’ять разів смертоноснішою.

Також засновник Microsoft наголосив, що глобальне потепління завдасть і економічних збитків. За 10-20 років ці збитки будут співставні з тим, який би завдали пандемії нинішнього рівня, якби вони траплялися раз у десятиліття. До кінця цього століття шкода світовій економіці «буде набагато серйознішою, якщо в світі збережуться поточні тенденції, що стосуються викидів», вважає Гейтс.

“Щоб зрозуміти, яких збитків завдасть зміна клімату, погляньте на Covid-19 і розподіліть страждання на набагато тривалий період”, підкреслив Гейтс.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі