Google присвятив дудл українському художнику Архипу Куїнджі

27 січня 2022, 17:41 Життя, Культура
Share Button
Фото з відкритих джерел
Архип Куїнджі - усесвітньо відомий художник із Маріуполя.

27 січня відзначають 180 років від дня народження Архипа Куїнджі. Як повідомляє НВ, Куїнджі відомий як талановитий пейзажист.

Скріншот

Він народився в сім’ї бідного шевця-грека у селі Карасівка під Маріуполем.

Через бідність був змушений працювати ще дитиною, і один з його наймачів, помітивши малюнки хлопця, порадив йому поїхати в Крим до живописця Івана Айвазовського.

У 13-річному віці Куїнджі приїхав до Феодосії і спробував вступити в учні до художника, однак йому дозволили лише товкти фарби та фарбувати паркан. Проживши у Феодосії два місяці, Архип повернувся до Маріуполя, де став працювати ретушером у місцевого фотографа.

Пробував вступити до Імператорської Академії мистецтв, однак йому вдалося стати її вільним слухачем лише з третьої спроби. Водночас 1870-го року, він познайомився з художниками-передвижниками, що мало великий вплив на його творчість. Після того, як його роботи були показані на виставках Товариства передвижників і мали великий успіх, про Куїнджі заговорили.

У 1878 році на Всесвітній виставці в Парижі в присутності автора були представлені твори Куїнджі, що викликали загальне захоплення. Його роботи похвалив відомий критик і захисник імпресіонізму Еміль Дюранті.

Вийшовши зі складу передвижників, Куїнджі влаштував у жовтні-листопаді 1880 року виставку однієї картини Місячна ніч на Дніпрі. Організація виставки та сам твір мав небувалий успіх і викликав справжній ажіотаж.

Місячна ніч. Фото з відкритих джерел

Кілька наступних років Куїнджі влаштовував моновиставки ще кількох картин, а в якийсь момент усамітнився на двадцять років у своїй майстерні і нікому не показував своїх творів.

У 1901 році Куїнджі порушив самітництво і показав учням чотири картини.

У листопаді того ж року була влаштована остання виставка робіт художника, після якої ніхто не бачив його нових картин до його смерті.

Влітку 1910 року в Криму Куїнджі захворів на запалення легенів. Дружина перевезла художника в Санкт-Петербург, але хвороба прогресувала — і у липні Куїнджі помер і був похований на Смоленському кладовищі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі