Хакери атакували урядові сайти і “Дію”

15 січня 2022, 08:24 Життя
Share Button
Фото: Unsplash
Не працює сайт Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Про хакерську атаку, зокрема, повідомило Міністерство науки і освіти.

“У зв’язку з глобальною атакою у ніч з 13 на 14 січня 2022 року офіційний сайт Міністерства освіти і науки тимчасово не працює”, — йдеться у повідомленні.

У відомстві закликали користуватися іншими вебресурсами, зокрема офіційними сторінками міністерств у соцмережах. Зазначається, що наразі тривають роботи з усунення несправності, а також працює кіберполіція.

Крім того на стартовій сторінці МЗС кількома мовами можна побачити повідомлення: “Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі”.

Також не працює сайт “Дії”, проте проблем із роботою застосунку “Дія” немає.

сайт “Дії”

Згодом з’явилась інформація, що портал “Дія” відключили навмисно для локалізації проблеми та запобігання поширення хакерської атаки на інші ресурси, заявили в Мінцифри у зв’язку з хакерською атакою на урядові сайти.

“Портал Дія відключено, як і низку інших урядових сайтів. Це необхідно для локалізації проблеми та запобігання поширення атаки на інші ресурси”, – заявили в міністерстві цифрової трансформації.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі