Корабель ВМС Венесуели затонув після спроби захоплення круїзного лайнера з українським екіпажем

07 квітня 2020 Життя
Share Button
Прикордонний корабель NAIGUATA військово-морських сил Венесуели затонув після невдалої спроби зупинити і відправити в один з портів цієї республіки невеликий круїзний лайнер льодового класу RESOLUTE (прапор Португалії).

Як повідомили португальські ЗМІ, екіпаж майже повністю складається з українців, включаючи капітана. За інформацією «Думської», більшість з них – одесити.

Інцидент, про який йдеться, стався вранці 30 березня біля берегів Венесуели. Різні джерела подають різні версії події. Найправдоподібніша – венесуельські військові намагалися захопити мирного перевізника туристів.

125-метровий круїзник RESOLUTE йшов з Буенос-Айреса в порт невеликого острова Кюрасао (Нідерландські Антильські острови). У нейтральних водах біля узбережжя Венесуели він отримав наказ з вимогою змінити маршрут і слідувати в один з портів «боліваріанської республіки».

Капітан (українець, одесит) не підкорився незаконній вимозі і продовжив йти своїм курсом. Венесуельський корабель зробив кілька попереджувальних пострілів, які теж не подіяли, після чого зблизився з «круїзником».

За заявою власника, «військово-морський корабель на великій швидкості наблизився до правого борту під кутом 135 градусів і навмисно зіштовхнувся з круїзним судном. Корабель кілька разів ударив по правому борту в спробі повернути ніс лайнера до територіальних вод Венесуели. RESOLUTE отримав незначні пошкодження, що не впливають на морехідні якості, а NAIGUATA після контакту став приймати воду і через деякий час затонув».

Український капітан не втік, а прийняв на борт всю команду патрульного корабля, що складається з 44 осіб, після чого продовжив шлях в Кюрасао.

Експерти галузі відзначають, що це вже не перший випадок спроб захоплення авторитарною Венесуелою іноземних суден.

Український капітан заслужив похвалу за хоробрість і навички мореплавання. Він врятував українську команду від суворих випробувань, зазначають ЗМІ.

Читайте також: Пожежа знищила 3,5 тисячі автівок в аеропорту Флориди

 

 

 

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі