Львів’янка стане першою жінкою-диригенткою на оперному фестивалі світу

22 вересня 2020 Життя
Share Button
Фото: з відкритих джерел
Львів’янка Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою найбільш престижного оперного фестивалю світу у німецькому місті Байройт за 145 років його існування. Вона диригуватиме новою постановкою «Летючого Голландця» на відкритті фестивалю 2021 року.

Про це пише ZAXID.NET.

Зазначається, що те, що у Байройті вперше диригуватиме жінка, стало відомо ще на початку минулого сезону у 2019 році, проте ім’я Оксани Линів керівниця фестивалю Катріна Вагнер тримала в таємниці. Лише 21 вересня офіційно анонсували участь Оксани Линів.

Також відзначається, що Оксана Линів є українською диригенткою родом з Бродів Львівської області. Випускниця Львівського музучилища імені Станіслава Людкевича та Львівської державної музичної академії імені Миколи Лисенка. Перша жінка – головна диригентка Опери та філармонійного оркестру в Ґраці, засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, засновниця та головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.

Щодо Байротського фестивалю, то він проходить у німецькому місті щороку. Там представлені вистави опери німецького композитора Ріхарда Вагнера. Заснований самим Вагнером у 1876 році, а після його смерті фестиваль проводять під керівництвом родини композитора. Фестиваль проводять у театрі, який спеціально для нього спроектували та побудували під керівництвом Вагнера.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі