“Листи щастя” за порушення ПДР: як зрозуміти, що постанова – фейкова

08 жовтня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Шахраї постійно придумують нові способи обману довірливих автомобілістів, користуючись для цього будь-якою можливістю. Один з таких способів - використання системм автофіксації порушень ПДР, після чого вони розсилають фейковий «листи щастя» - постанови про штрафи.

Як повідомляє “Автотема“, у зловмисників є адреси, прізвища, імена та по батькові автолюбителів. На ці адреси вони і посилають підроблені «листи щастя». Іноді їх отримують навіть люди, які ніколи не володіли автомобілем.

У деяких випадках шахраї телефонують автомобілістам, які не сплатили штраф. Вони їм у формі ультиматуму пропонують заплатити штраф, погрожуючи різними «каральними» заходами від держави. Відтак, деякі водії платять штрафи, не підозрюючи, що мають справу з шахрайством.

Водночас,  звичайних квитанцій про порушення ПДР поліція вже давно не розсилає. Замість них використовуються спеціальні постанови. У них зазначено, де і коли відбулося правопорушення, яка модель автомобіля. У постанові є посилання на сайт bdr.mvs.gov.ua. Там можна побачити фото або відео правопорушення.

Крім того, в цій постанові є QR-код, в якому зашифровані дані для оплати штрафу за допомогою банківської карти.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі