Археологічної експедиції не буде: людські останки з центру міста просто перепоховають

13 грудня 2019 Життя, Львів
Share Button
Фото: Вікіпедія
Сьогодні, 13 грудня, виконком ЛМР прийняв рішення «Про надання дозволу Львівському національному університету імені Івана Франка щодо перепоховання на Голосківський цвинтар тлінних останків з території економічного факультету на просп. Свободи, 18».

«Управління охорони історичного середовища було замовником виконання робіт з гідроізоляції в пам’ятці архітектури, яка знаходиться на пр. Свободи, 18 – це корпус економічного факультету університету ім. І. Франка. Під час робіт, як всередині дворику, так і назовні, були виявлені тлінні останки, не ідентифіковані, – повідомив під час засідання  заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. – Відповідно було складено протокол поліції і всіх відповідних служб для того, щоб згідно із законодавством провести перепоховання”.

Москаленко зазначив, що економічний факультет розміщений на території колишнього монастиря. І власне там колись відбувалися поховання.

Відповідно до прийнятого рішення, виконавчий комітет вирішив надати дозвіл Львівському національному університету імені Івана Франка щодо перепоховання на Голосківському цвинтарі тлінних останків, виявлених під час проведення будівельних робіт на території економічного факультету на просп. Свободи, 18. ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» має забезпечити проведення перепоховання.

ІП Діло звернувся за коментарем до директора Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України Олега Осаульчука щодо цієї ситуації. За словами фахівця, Управління охорони історичного середовища зверталось до його установи на початку робіт.

“Тут справді виявили рештки людей, причому немало, – розповів Олег Осаульчук. – Вони були у перемішаному стані. Виглядає так, що приблизно наприкінці XVIII століття, коли австрійська влада закривала монастир, рештки людей, які були тут поховані, просто скинули у спільну могилу”.

На думку історика-археолога, будівельні роботи у центрі Львова мали би вестися під наглядом археологів, адже не всі загадки міста ми знаємо. Проте, як завжди, на це бракує фінансування, тому легше просто перепоховати рештки і на цьому поставити крапку.

“Мені як фахівцеві це прикро, проте така ситуація виникає не вперше і, мабуть, не востаннє, на жаль”, – зазначив Олег Осаульчук.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі