Майже 40% переселенців не планують повертатися додому після завершення війни – опитування

22 вересня 2020 Війна на Сході, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
39% опитаних Міжнародною організацією міграції українських переселенців не бажають повертатися додому навіть після завершення війни.

Про це повідомляє “Суспільне”.

“Частка внутрішньо переміщених осіб, які повідомили про намір повернутися після завершення конфлікту до місця свого проживання, становила 19%. З іншого боку,39% ВПО висловили намір не повертатися навіть після завершення конфлікту. Частка ВПО, які обрали відповідь “важко відповісти”, становила 25%”, – йдеться у результатах опитування.

Відтак, повернутися найближчим часом висловили намір 1%переселенців, після завершення конфлікту — 19% осіб. Ще 15% відповіли, що, ймовірно, повернуться в майбутньому.

Зазначається, що переселенці, які мають близьких родичів на окупованих територіях, частіше висловлювали наміри повернутися (38%), ніж ті, що не мають там близьких родичів (32%). Загалом близьких родичів на непідкотрольних території мають більше половини (52%) опитаних. Водночас рівнополовина переселенців вважають себе інтегрованими в нову місцеву громаду, 39%— частково інтегрованими.

Окрім того, 20% опитаних респондентів заявили, що вони вже повернулися на окуповані території. Загалом це були старші люди: частка переселенців віком 60 років і старших становила 65%. Місячний дохід 19%таких осіб був нижчий за 3000 грн. Після шести років переселення 60% осіб орендують житло, і майже третина (27%) з них підтвердили, що їм загрожує виселення через нестачу коштів на оплату оренди.

Як йдеться у повідомленні, загалом 46% внутрішньо переміщених осіб є працевлаштованими, однак станом на червень середньомісячний дохід на одного члена домогосподарства переселенців становив 3350 грн, що на 26%нижче, ніж фактичний прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соціальної політики України.

Відповідно до результатів опитування, основними проблемами для переселенців соціологи визначили відсутність власного житла, можливості повернутися до місця свого постійного проживання та безробіття.

Повідомляється, що опитування проводилося у квітні-червні 2020 року серед 6,1 тисячі переселенців у телефонному режимі.

Зазначимо, станом на липень в Україні налічувалося 1,45 мільйони переселенців, майже50% з яких переїхали на контрольовані території Донбасу (511 тисяч — на Донеччину та 281 тисяча — на Луганщину). 161 тисяча переселенців переїхали до Києва.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі