На літніх курсах у Львівському університеті українську вивчатимуть представники 7 країн світу

27 липня 2021 Життя, Львів
Share Button
Колаж: пресцентр ЛНУ
26 липня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття XV Міжнародної літньої школи «Українська мова і країнознавство». Зважаючи на карантинні обмеження, вже другий рік поспіль Літня школа відбувається в онлайн-форматі.

Про це інформує пресцентр Львівського університету.

Ювілейна школа продовжує та розвиває розпочату у Львівському національному університеті імені Івана Франка 1997 року традицію літніх курсів з української мови для іноземців. Цьогоріч зацікавлення вивчати українську мову й культуру виявили слухачі з Німеччини, Нідерландів, Китаю, Південної Кореї, Японії, Канади та США. Німецька служба академічних обмінів (DAAD) підтримала школу стипендіями для студентів з Німеччини.

До учасників літньої школи із вітальним словом також звернувся проректор із наукової роботи Львівського університету, академік Національної академії наук України, професор Роман Гладишевський, зазначивши, що «традиційно школа збирає влітку учасників з усього світу, однодумців, об’єднаних метою вивчення української мови та знайомства з українською культурою». «Незважаючи на пандемію, сподіваємося, що організаторам й учасникам вдасться використати усі можливості віртуального формату для максимально ефективної роботи, а заплановані віртуальні екскурсії, розмовні клуби, перегляд фільмів, лекції про історичну спадщину, кулінарні традиції, історію української мови лише посилять бажання учасників за першої ж нагоди відвідати Україну і Львів зокрема»,  – висловив сподівання Роман Гладишевський.

До учасників літньої школи із вітальним словом також звернувся  Уповноважений з питань захисту державної мови Тарас Кремінь, який відзначив, що «захист української мови навіть зараз, на 30-му році державної незалежності, є не тільки важливим і відповідальним процесом, а й має доленосні наслідки для всієї України. «Українська мова та її утвердження – це не лише значна підтримка державотворчих процесів, за якими ми стежимо на черговому році війни. Це також наш захист й імунітет від наших опонентів із різних сусідніх країн й основа для нашого життєствердного усвідомлення і розуміння, яким кроком і яким шляхом нам потрібно рухатися, аби діяти і боротися за своє існування й ідентичність», – переконаний Тарас Кремінь.

Незважаючи на онлайн-формат, у програмі Міжнародної літньої школи, крім основного мовного курсу, заплановано насичену культурну програму, яка охоплює віртуальні екскурсії, розмовні клуби, перегляд фільмів, майстерки та лекції про історичну спадщину, кулінарні традиції, історію української мови.

Команда професійних викладачів з української мови як іноземної з допомогою власних навчальних посібників та найновіших інтерактивних методик допоможе студентам удосконалити комунікативну компетентність на відповідному рівні (початковому, середньому та завершальному).

Під час навчання студенти створять власний проєкт «Мої відкриття України», який презентуватимуть в останній день школи. На основі успішності під час навчання та іспиту студенти отримають сертифікати.

Організатором XV Міжнародної літньої школи «Українська мова і країнознавство» є Центр україністики Львівського національного університету імені Івана Франка. Центр україністики об’єднує фахівців Львівського національного університету імені Івана Франка з метою досліджувати, зберігати та популяризувати знання про Україну, передусім її мову та культуру. Основними подіями, які організовує Центр україністики, є щорічні Міжнародні літні школи з української мови і країнознавства, а також, починаючи з 2021 року – Міжнародні зимові школи.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі