На Львівщині назвали найзаможніші ОТГ

28 жовтня 2020 Економіка, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
У Львівській облдержадміністрації оприлюднили рейтинг об'єднаних територіальних громад згідно з аналізом окремих показників їх фінансової діяльності протягом 9 місяців 2020 року. Впродовж січня-вересня 2020 року надходження до загального фонду бюджетів ОТГ (без урахування міжбюджетних трансфертів) становили 1030 млн грн.

Про це інформує Департамент фінансів ЛОДА.

Відтак, позиції найзаможніших вдалося зберегти Славській, Солонківській, Давидівській, Кам’янка-Бузькій, Підберізцівській, Зимноводівській, Мурованській, Великолюбінській громадам, також не залишали своїх позицій аутсайдерів – Міженецька, Воле-Баранецька, Луківська, Бабинська, Вільшаницька, Щирецька ОТГ.

“Впевнено „тримає” свої лідерські позиції (у сьогоднішньому рейтингу) – Славська громада, де дохід на одного мешканця становить 13 496,6 грн, що є вищим у 4,4 раза від середнього показника усіх ОТГ області (3024,1 грн/меш). У п’ятірку також потрапили Солонківська – 7222,9 грн/меш, Давидівська – 5174,9 грн/меш, Підберізцівська ОТГ – 4803,5 грн/меш, Волицька ОТГ – 4718 грн/меш. Попри це 25 ОТГ із 40 мають забезпеченість на одного мешканця власними доходами нище від середнього показника усіх ОТГ області”, – йдеться у повідомленні.

Щодо показника співвідношення обсягу всіх видатків до кількості мешканців відповідної ОТГ, то він в абсолютних величинах суттєво різниться між територіями – від 3647,1 грн на одного мешканця у Новоміській ОТГ до 14885,7 грн на одного мешканця у Славській ОТГ. Середній в ОТГ – 5912,3 грн.

Також доволі різними є видатки, які були спрямовані на утримання апарату управління ОТГ з розрахунку на кожного жителя відповідної громади. Наприклад, у Розвадівській ОТГ цей показник є найнижчим – 467,2 грн/меш, а в Солонківській і Волицькій найвищим – 1923 і 2021 грн/меш відповідно.

Окрім того, у бюджетах 5 громад ще не повністю ліквідовано дефіцит на оплату праці працівників бюджетної сфери. Станом на 1 жовтня незабезпеченість фондом оплати праці до місячного фонду оплати праці в цих бюджетах становить: Нижанковицькій – 97,8%, Рудківській – 35,7%, Вільшаницькій – 25,3 %, Радехівській – 20,1%, Лопатинській – 8,3 %. Тому вкотре закликаємо у найкоротші терміни реалізувати заплановані заходи та забезпечити своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати в бюджетній сфері.

У загальнольному рейтингу “срібло” дістається Дублянській ОТГ, у якої найвищий показник капітальних видатків і видатків розвитку, а також найменша частка видатків на утримання апарату до загального фінансового ресурсу громади – 16,8% (середній показник по усіх ОТГ 25,6 %).

Фото: Департамент фінансів ЛОДА

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі