На Львівщині вшанують пам’ять загиблих стрільців УГА

08 жовтня 2019 Життя, Культура
Share Button
Фото: Фейсбук
У Поморянах освятять відновлений меморіальний комплекс Стрільцям Української галицької армії, які полягли за визволення цього селища

Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці Теодор Гудзяк – один із ініціаторів відновлення меморіалу.

“Напередодні Дня захисника України, 13 жовтня, 2019 року, в селищі Поморяни (Львівська область, Золочівський район) відбудеться освячення частини меморіального комплексу Стрільцям Української галицької армії, які 100 років тому полягли за звільнення Поморян, 21 червня 1919 року, – написав Теодор Гудзяк.  – Урочиста процесія від поморянської Долішньої церкви розпочнеться о 14 год. 30хв. Урочиста церемонія освячення на цвинтарі запланована на 15-00 год. Запрошуємо!”

Нагадаємо, улітку у Поморянах розпочались роботи з впорядкування меморіалу “Стрілецькі могили”. До цієї справи долучились українські та польські волонтери та жителі громади.  За інформацією Теодора Гудзяка, частину коштів для цього надала  Львівська обласна рада та облдержадміністрація, решту зібрали поморянська парафіяльна громада УГКЦ, кілька благодійних організацій і просто небайдужі люди.

Довідково.

У червні 1919 року, вперше і востаннє в новітній історії, Поморяни були визволені, внаслідок військових дій  українським військом без сторонньої допомоги, і з чисельними жертвами. В бою за Поморяни полягло більше 20 стрільців Української галицької армії. На сьогодні відоме місце знаходження трьох спільних могил в Поморянах і Богутині.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі