На Рівненщині перейменували вулицю, названу на честь львівського комуніста

05 жовтня 2021, 21:56 Життя
Share Button
Ярослав Ґалан
Під час II Світової війни та опісля Ярослав Ґалан засуджував ідеї української державності, називав українську революцію — «жовтоблакитний маріонетковий балаган штибу 1918 року», оббріхував ОУН, УПА, а також греко-католицьку церкву.

Про те, що в селі Дубляни на Рівненщині вулицю Ярослава Ґалана перейменували на Джерельну, Олег Цюпка написав на своїй сторінці у Фейсбуку.

“-1 вулиця комуніста Галана в с. Дубляни Рівненської області. Звернення таки дають результат”, — йдеться в повідомленні.

Довідка

Ярослав Ґалан — український та польський письменник, журналіст, та педагог. У своїх публіцистичних працях він часто вигадував випадки непідтверджених «звірств» українських націоналістів. 

У 2014 році Ґалана внесли до списку осіб, які підлягають декомунізації, й відповідно всі вулиці в Україні, що раніше носили ім’я Ґалана, було перейменовано.

У травні 2017 року у Львові демонтували перші дві пам’ятні дошки Я. Ґалану за адресами вул. Стрийська, 46 та Героїв Майдану, 18. У жовтні 2017 року в Харкові знесли дошку Я. Ґалану на будинку «Слово». У березні 2019 року демонтували меморіальну дошку у Луцьку. У селі Підвисоке, що на Вінниччині, вулицю, яка раніше носила ім’я Ярослава Ґалана, перейменували на Подільську.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі