На Тернопільщині половина села виїхала на заробітки за кордон

15 січня 2022, 16:18 Життя
Share Button
Фото: Суспільне
З чотирьохсот мешканців села майже двісті заробляють гроші за кордоном.

Село Яргорів Монастирської громади, що в Тернопільській області, потерпає від відсутності газу та приміського транспорту. Половина жителів виїхала на заробітки за кордон.

Про це розповіла староста Яргорова Оксана Насада, повідомляє Суспільне.

Майже 200 мешканців виїхали за кордон, при тому, що в селі всього проживає 400 осіб. За словами Оксани Насади, люди їдуть шукати роботу. Сама староста теж перебуває на заробітках у Італії, за її 3-річним сином доглядає бабуся.

“Вони не можуть прогодувати свою сім’ю і дати своїй сім’ї належні умови для життя в Україні. Ну от дайте дитині освіту в Україні. Так, дитина поступить, але деяке навчання є платне. Дайте сьогодні дитині лікування. В мене буквально кілька днів тому дитина пішла лікуватися – пів місячної зарплати за три дні піде”, – каже Оксана Насада.

Староста розповіла, що її односельчани виїжджають на роботу до Великої Британії, Польщі, Італії, Іспанії, Франції, а додому повертаються лише на свята.

Василь Подлецький також живе в Яргорові. Його дружина вже 20 років працює в Італії, оскільки сім’ї просто не вистачало грошей. Відтак, за кошти Василевої дружини на в’їзді до села спорудили капличку.

Ще одну капличку в селі звела колишня заробітчанка Ганна Штангрет. Жінка каже, що через проблеми зі здоров’ям більше не може працювати. Вона додає, що в селі немає свого священника, газу і автобус сюди не їздить.

“Село не живе, а виживає. Бо щоб жити, то потрібно мати кошти. Маємо дуже мало перспективи в селі. Це є наших два магазини. Звичайно, існує ще школа, в якій нараховується приблизно 40 дітей. Багато молодих людей вже виїхали за кордон. Старші вже неспроможні вести сільське господарство”, – каже Ганна Штангрет.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі