Небайдужих просять допомогти легенді телебачення Олександру Сафонову

08 квітня 2020 Життя, Культура
Share Button
Завжди життєрадісний та усміхнений легендарний диктор національного телебачення, народний артист України Олександр Сафонов після перенесеного 21 січня 2010-го інсульту вже 11-ий (!) рік прикутий до ліжка та інвалідного візка.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці письменник та журналіст Михайло Маслій.

Нещодавно зі столиці переїхав у село. У надії на краще оптимістичне завтра легенько витримав переїзд за 180 кілометрів. Відтепер він мешканець села Черкаської області. Ожив, просвітлів, додалося сил, хоча й переймається тим, що й усі здорові люди, знає все про коронавірус, неначе професор-практик з вірусології. Знає всі найсвіжіші новини, знає все, що може цікавити людину в наш надскладний час.

Чимало колег диктора, знайомих і незнайомих людей, просять дати номер його банківської картки, бо термін попередньої закінчився і довелося виробити нову.

Для всіх небайдужих: гроші для лікування великого українця можна перераховувати на благодійний рахунок на ім’я Сафонова Олександра Сергійовича 4149 4991 3989 8041 (картка Приватбанку)

Усе інше за телефоном Тані – 096 730 23 98 – його янгола-охоронця, яка уже десятий рік несе цю складну життєву ношу. Саша її кличе «Мамця», хоча вона й молодша від нього на кілька десятків років. Вони з Олександром Сергійовичем майже родичі. Його старша сестра Світлана вийшла заміж за Таниного рідного брата. Сильна і мужня жінка, медсестра в минулому, у якої чимало й своїх проблем, чудово розуміє, що у тому житті не тільки важливо вчасно знайти і відкрити для себе Бога, а й робити все за Господнім вченням. Ось так віра, сильна і справжня, додає їй сил.

Тепер Саша живе у Таниній родині як повноправний родич. У селі, де мешкає вона з чоловіком і їхні діти.

«Йому важко розмовляти по телефону, проте він має сучасну програму Вайбер, де залюбки читає ті повідомлення, які йому пишуть. Переглядає коротенькі відео; стараюся щоразу знайти щось веселеньке і життєрадісне. Якщо хтось хоче долучитися, пишіть мені у приват», – проситьМаслій.

Довідково.

11 років своїм голосом і чоловічою чарівністю він спочатку прикрашав Львівське обласне телебачення, а упродовж чверті століття галичанин ”робив погоду” на Українському телебаченні. Своїм вродженим талантом, вимогливістю, шанобливим ставленням до себе і своєї справи, професіоналізмом високого гатунку Олександр Сафонов заслужено завоював любов і прихильність мільйонів глядачів різних поколінь. Усе свідоме творче життя його вважали не лише еталоном українського мовлення (за унікальний голос і чистоту вимови) на телеекранах країни, а й законодавцем мод. Високий (192 см зросту), стрункий і вродливий диктор зачаровував глядачів різних поколінь.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі