Найстаріший Олександрійський патріархат визнав ПЦУ

08 листопада 2019 Відео, Життя, Політика
Share Button
Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ. Фото зі сторінки Євстратія Зорі
Олександрійський патріархат, який займає друге місце у диптиху православних церков світу, офіційно визнав автокефальну Православну церкву України – патріарх Феодор ІІ пом’янув митрополита Київського Епіфанія.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря.

За його словами, сьогодні, 8 листопада, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ під час літургії в день Собору Архістратига Михаїла (за новим стилем) у храмі Архангелів (El-Zaher, Daher, Каїр, Єгипет) під час Божественної літургії поминав ім’я Митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України.

Сьогодні, 8 листопада, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ під час літургії в день Собору Архістратига…

Gepostet von Євстратій Зоря am Freitag, 8. November 2019

«Достовірність інформації підтверджено з двох інформованих джерел, а також розміщеним на сторінці храму в фейсбук відеозаписом богослужіння (на 44:52)», – додав він.

На 45:52 у Диптиху звучить ім‘я Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, яке Патріарх особисто проголошує під час поминання на Великому вході.

Відеозапис з сьогоднішньої літургії, очолюваної Папою і Патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором ІІ:На…

Gepostet von Євстратій Зоря am Freitag, 8. November 2019

Таким чином Олександрійський Патріархат долучився до числа Церков, які визнають автокефалію Православної Церкви України.

Головний Секретаріат Патріархії Олександрії і всієї Африки поширив офіційне повідомлення, де сповіщається про визнання Патріаршого і Синодального Томосу Вселенського Патріархату про автокефалію Української Церкви та включення імені Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Диптиху для поминання:

Головний Секретаріат Патріархії Олександрії і всієї Африки поширив офіційне повідомлення, де сповіщається про визнання…

Gepostet von Євстратій Зоря am Freitag, 8. November 2019

Як відомо, Олександрійська Церква має у диптихах друге після Вселенського Патріархату місце.

Визнання Олександрійським патріархатом ПЦУ стане потужним сигналом для всього православного світу. Адже багато інших помісних церков вже заявляли, що будуть визначатись щодо свого ставлення до Православної церкви України після того, як її визнають старі патріархати, такі як Олександрійський.

Як передає ВВС Україна, це визнання відбулось після подібного кроку Грецької православної церкви, яка також розпочала євхаристійне спілкування з автокефальною Православною церквою України.

Грецька церква займає 11 місце у диптиху православних церков світу, але вона не є патріархатом.

Зазначимо, в Україні сьогодні за Юліанським календарем вшановують великомученика Димитрія.

Нагадаємо, польська автокефальна церква відмовилася визнати ПЦУ.

Нагадаємо також, 5 січня цього року Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року.

12 жовтня 2019 року під час засідання Священного Синоду Грецької церкви було визнано самостійність Православної церкви України.

Читайте також: Митрополита ПЦУ Епіфанія у Нью-Йорку відзначили престижною премією

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі