Під Харковом планують створити музей пам’ятників комуністичної доби. Фото

11 липня 2021 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
На території Національного меморіального комплексу «Висота маршала Конєва» у смт Солоницівка під Харковом створять експозицію просто неба демонтованих комуністичних пам’ятників за європейським зразком.

Про це розповів заступник генерального директора комплексу з наукової роботи Віталій Яковлєв, передає Укрінформ.

«Ми хочемо створити музей монументального мистецтва під відкритим небом за зразком західноєвропейських країн, Прибалтики. Ми не надаємо ідеологічного забарвлення цій експозиції. Йдеться про пам’ятки минулого, це історія, яку не варто забувати, це для наших дітей, щоб попередити їх, застерегти. Зараз – це музейні експонати. А колись їх створювали на народні кошти, які давали робітники, селяни, і ці гроші вони заробляли тяжкою працею. Вважаємо, що зразки цього монументального мистецтва ми маємо зберегти», – сказав Яковлєв.

Днями до комплексу потрапив один із перших експонатів – пам’ятник Леніну з селища Нова Водолага. Місцева рада ухвалила відповідне рішення і передала демонтованого «вождя» на постійне зберігання. 

«Це, можна сказати, перша ластівка, бо насправді процес збирання цих пам’ятників – важка справа. Громади мають прийняти відповідні рішення. Крім того, це потребує матеріальних ресурсів, а ми в них обмежені. Потрібні кошти на облаштування майданчика, вдале його планування на території комплексу. Тому строків реалізації проєкту не маємо, бо це є наша власна ініціатива. Будемо шукати якихось благодійників, вважаємо, що така експозиція буде цікавою для іноземних туристів», – пояснив заступник директора.

Фото: vodolaga-gromada.gov.ua

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі