Польща планує спростити отримання посвідки на проживання для українців

20 жовтня 2020, 14:19 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Рада міністрів Польщі всерйоз зайнялася законодавчим спрощенням процесу отримання посвідки на проживання (ПНП) для іноземців. Мова йде про Карту побиту (karta pobytu). В першу чергу це стосуватиметься українців як найбільш численної категорії претендентів на ПНП в Польщі.

Про це повідомляє аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, пише finance.ua.

Польський уряд вже опублікував у своєму офіційному бюлетені проєкт закону Про внесення змін до закону про іноземців та деяких інших актів (UD138), зазначається у повідомленні.

Відтак, документ спрямований на спрощення отримання Карт побиту з метою роботи, що дозволить іноземцям швидше легалізуватися і приступити до роботи в Польщі. Зокрема, законопроєкт пропонує:

  • відмовитися від необхідності надання договорів на оренду житла іноземцем;
  • спростити процедуру отримання нової карти побиту при зміні роботодавця;
  • розширити список обставин, за якими не потрібно вносити зміни в Карту Побиту (наприклад, зараз при зміні посади навіть в рамках однієї компанії потрібно міняти карту);
  • спростити процедуру отримання карти та дозволів на роботу для сезонних працівників.

“Зараз процедура отримання Карти побиту забюрократизована. Практично кожна зміна в роботі іноземця вимагає отримання нової. Бувають випадки, що через це людям доводиться чекати на карту кілька років. Водночас навантаження на відомства у справах іноземців значно зросло через пандемію”, – розповіла віцепрезидент компанії Кароліна Богдевич.

Вона відзначила, що в першу хвилю коронавірусу навесні польські відомства були закриті, зараз багато стали йти на карантин після виявлення інфікованих серед чиновників.

“Після закінчення пандемії ми прогнозуємо значне збільшення потоку українців, які бажають отримати Карту побиту і залишитися працювати в Польщі. Польський уряд узаконив перебування українців, які приїхали до Польщі за біометрією або робочою візою на весь період пандемії. Однак після її закінчення в іноземців буде всього 30 днів на легалізацію свого перебування”, – додала Богдевич.

Вона також наголосила, що, відповідно, навантаження на відомства і час очікування Карт побиту може зрости.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі