Помер найстарший єпископ УГКЦ, у якого підозрювали COVID-19

06 квітня 2020 Життя
Share Button
Митрополит-емерит Стефан Сулик, якого госпіталізували з підозрою на коронавірус, закінчив своє земне життя.

Про це у соцмережі повідомив владика Борис Гудзяк.

«Митрополит Степан Сулик помер сьогодні, у понеділок 6 квітня. Деталі щодо похорону будуть оголошені пізніше», – йдеться у дописі.

Найстаршого єпископа УГКЦ госпіталізували з підозрою на COVID-19

Вічная пам’ять! Зі святими упокой, Христе!

Владика Стефан Сулик здійснював служіння архиєпископа і митрополита Української Католицької Церкви у м. Філадельфія протягом 1980–2000 років, пише Синод єпископів УГКЦ.

Довідково.

Дитинство владики Стефана Сулика пройшло на Львівщині. Він закінчив школу в Самборі у 1944 pоці. Згодом родина емігрувала до Німеччини, а потім до США.

У 1980 році Папа Римський Іван Павло II призначив священника Стефана Сулика архиєпископом і митрополитом Філадельфійським. Єпископську хіротонію здійснював Патріарх Йосиф Сліпий. Митрополит Сулик належав до Конференції єпископів США, був головою Міжобрядової комісії цієї Конференції. 29 листопада 2000 року Папа Іван Павло II прийняв зречення Стефана Сулика з уряду митрополита Філадельфійського у зв’язку з досягненням ним 75 років.

9 травня 2019 року владику-емерита Стефана Сулика у його домі відвідав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, зазначивши: «Я дуже хотів провідати владику Стефана, адже наші архієреї-емерити є справжнім скарбом нашої Церкви».

Нагадаємо, митрополит Стефан був найстаршим за віком єпископом Української греко-католицької церкви. Владиці Стефанові 2 жовтня 2019 року виповнилося 95 років. Майже двадцять років владика був правлячим архієпископом і митрополитом Філадельфійської архиєпархії. Сьогодні його госпіталізували із підозрою на коронавірус.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі