Розробники пояснили, чому в України з супутником “Січ-2-30” відсутній зв’язок

27 січня 2022, 23:30 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Через відсутність зв'язку надати інформацію американській стороні щодо розширених параметрів руху для повної ідентифікації не представляється можливим.

Про це написав Андрій Колесник на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Десять діб (на вечір 23 січня) з моменту відділення супутника Січ-2-1 (Січ-2-30) від другого ступеню ракети-носія Falcon 9, який вивів його на орбіту, про що постачальник пускових послуг повідомив власника супутника. На другому вітку супутника керівниками Національного центру управління та випробувань космічних засобів було оголошено про отримання сигналу з космічного апарату”, – написав автор публікації.

Також Колесник нагадав, що 24 серпня 2021 року була підписана угода між Україною та США про обмін даними щодо обізнаності з космічної обстановки, у рамках якої встановлюється оперативна комунікація щодо об’єктів, які переміщуються у космічному просторі.

“Від американської сторони цілодобово (у режимі нон-стоп) один з підрозділів Космічних військ США веде спостереження за об’єктами, які знаходяться у космічному просторі. Це 18-й ескадрон космічного контролю, який відстежує всі створені людиною об’єкти на орбіті Землі, щоб забезпечити безперервне, всеосяжне та навіть бойове розуміння космічної ситуації.
Уся інформація загального користування щодо таких об’єктів відображається на їхньому ресурсі. Вона туди розміщується, у тому числі, відразу як тільки об’єкти потрапляють у космічний простір, наприклад, при їх виведенні ракетою-носієм. При цьому, призначає їм відразу, в автоматичному режимі, кодові номери, щоб потім ідентифікувати їх. Ідентифікація відбувається або за допомогою власника цього об’єкту, якщо власник у добровільному режимі сам захоче розкрити подробиці параметрів траєкторії його космічних об’єктів, або в рамках існуючих домовленостей (наш випадок)”, – написав Колесник.

Андрій Колесник зазначив, що космічний апарат Січ-2-1 (Січ-2-30) не ідентифікований.

“Хоча спілкування щодо нашого космічного апарату між американською та українською сторонами вищезазначеної угоди, яку у нас півроку тому рекламували з великою помпою, вже мало бути проведено – якщо не з ініціативи української сторони, так за відповідним запитом американської!” – написав чоловік і закликав космічну владу не спотворювати інформацію.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі