Студенти-магістри заявляють про незаконний призов на службу

10 липня 2020 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Студенти-призовники, яких викликали для проходження комісії, заявлють про незаконний призов на військову службу та примусове утримання на території збірного пункту.

Про ситуацію повідомили двоє призовників – Ігор Дрозд та Георгій Вешапідзе на своїх сторінках у соцмережі, повідомляє Українська правда.

Обидва студенти закінчили бакалаврат та готуються до вступу на магістратуру.

Зазначається, що вони прибули до Дарницького районного військового комісаріату 9 липня на міську комісію. За їхніми словами, всупереч поданим документам про намір продовжувати навчання, приймальна комісія відмовила у відтермінуванні призову.

“Я пред’явив оригінали документів на вступ до магістратури в КНУКіМ, а також довідку з навчання у мовному центрі Чеської Республіки. Комісія відхилила мої документи та єдиноголосно проголосувала за те, щоб призвати мене на військову службу. Проблема в тому, що подача документів до ВУЗів здійснюється у серпні, а у липні ще всі абітурієнти. Тому згідно закону підлягають призову. Шансів немає ні у кого вирішив військовий комісаріат”, – розповідає Ігор Дрозд.

‼️ У В А Г А ‼️Військовий комісаріат міста Києва порушує законодавство про призив на строкову військову службу!…

Gepostet von Ihor Drozda am Donnerstag, 9. Juli 2020

Крім того, студенти-призовники скаржилися на незаконе уторимання на території збірного пункту.

“У той же день мене заблокували та утримують на території збірного пункту, хоча повістка для явки до нього видана на пізніший термін. Після рішення комісії нам наказали очікувати на вулиці, щоб вирішились “якісь питання”. Ми довго чекали, а в результаті нас завели у їдальню, показали місце, де нам доведеться спати. Усі ми в шоці, тому що 1 липня на районній комісії нам сказали з’явитись без речей”, – пише Георгій Вешапідзе.

Збройні Сили України порушують українське законодавство!У червні завершив навчання та отримав освітній ступінь…

Gepostet von Georgiy Veshapidze am Donnerstag, 9. Juli 2020

Наразі призовники отримали листи про короткострокове звільнення, але новин про відтермінування призову – досі немає.

“Нам видали листи звільнення, усім хлопцям по-різному – до 15, 17, 20 липня, коли ми маємо з’явитися знову. Зараз нас відпустили, поки ми знаходимося під Дарницьким військоматом. Конкретного рішення стосовно відтермінування призову – нам поки не оголосили”, – повідомляють студенти.

За словами Георгія, у аналогічній ситуації опинилося 9 студентів-призовників.

“Загалом нас було 9 людей – 8 студентів, які хотіли вступати на магістратуру, та 1 хлопець, який мав намір продовжувати навчання в аспірантурі. Потрібно розуміти, що нас тут декілька, а по Україні ще є багато таких випадків”, – ділиться Георгій.

Як повідомляє хлопець, для відтермінування призову комісії потрібен документ, який би підтверджував статус абітурієнта.

Проте через перенесені строки вступу, виш не міг надати такої довідки.

“Вони просили документ з інституту – довідку про те, що я абітурієнт. На жаль, я поки не можу бути абітурієнтом в цей період часу, бо вступ перенесли, я ще не подав документи і фізично не можу отримати таку довідку.  В учбових закладах навіть немає такого бланку, що я абітурієнт, вони можуть видати довідку про те, що я студент. Але для цього я повинен вже там навчатися. Ми писали заяву, мали характеристику. Всі документи, які змогли зібрати –  принесли із собою”, – розповідає Георгій Вешапідзе

Раніше Офіс президента, Міністерство освіти і науки та Генеральний штаб прийняли рішення, що вступники 2020 року отримають відтермінування від  весняного призову в разі бажання продовжити навчання.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі