Суди скасовують штрафи, якщо поліцейський не може підписати докази цифровим підписом

22 вересня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
В Україні суди скасовують штрафи, якщо поліцейський не може підписати докази цифровим підписом.

Про це повідомляє “Дорожній адвокат“.

Зазначається, що на водія було накладено штраф за перевищення швидкості. Водій оскаржив штраф у суді. На підтвердження факту порушення, інспектор доклав до суду на диску фотографію і відеозаписи з пристрою вимірювання швидкості Trucam”.

Розглядаючи зазначені докази, суд дійшов висновку, що на цих фото і відеозаписах дійсно зафіксований факт порушення – рух автомобіля зі швидкістю 73 км / год при обмеженні максимальної швидкості 50 км / ч.

Однак, досліджуючи допустимість цих доказів, суд звернув увагу на те, що зазначені фото та відеозаписи інспектор не підписав електронним цифровим підписом, йдеться у повідомленні.

З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку, що надані інспектором в суд відеозаписи і фотографії з пристрою ТruCAM не є допустимими доказами порушення.

На цій підставі суд скасував штраф поліції через відсутність допустимих доказів (Рішення від 16.09.2020 по справі №636 / 803/20).

Висновок: наявність в діях водія порушення не звільняє інспектора від обов’язку дотримання процедури накладення штрафу та надання в підтвердження порушення належних та допустимих доказів.

Нагадаємо про розміри штрафів: 255 грн – в разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год але не більше 50 км/год; 510 грн – при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год. Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі