У “Дії” з’явиться нова послуга “єЗахист”

23 січня 2022, 10:44 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Це сервіс, який повідомлятиме українців про наявність інформації про них у реєстрах. Також у сервісі українці зможуть дізнатися базові правила кібербезпеки.

Актуальність сервісу, на думку міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, обумовлена повідомленнями про появу в мережі “злитих” персональних даних українців.  Про це міністр написав у своєму телеграм-каналі.

“Ми вирішили запустити найближчим часом послугу “єЗахист” в додатку “Дія”, — написав він.

Наступним кроком, зазначив віцепрем’єр, буде запуск сервісу, “де кожному українцю буде приходити повідомлення, коли чиновник перевіряє ваші дані в реєстрі”.

Нагадаємо, 21 січня невідомий виставив на продаж нібито персональні дані громадян України, які, за його словами, отримали з державного сервісу “Дія”. Автор стверджує, що база даних містить персональну інформацію 2,6 мільйона українців. Він обіцяє надати їхні ПІБ, дати народження, номери телефонів, ІПН, дані з державних та закордонних паспортів.

У Міністерстві цифрової трансформації назвали це “продовженням гібридної війни”. Там кажуть, що ще з минулих вихідних в інтернеті постійно з’являються оголошення щодо продажу даних, нібито отриманих під час кібератаки, що відбулася з 13 на 14 січня. У багатьох ідеться про продаж бази даних “Дії”.

Там також закликали українців не піддаватися паніці й запевнили, що шахраї продають старі дані, скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі