У ПЦУ роз’яснили, чи можна жінкам відвідувати церкву під час менструації

08 грудня 2021, 22:09 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Йдеться про міф, що під час менструації жінка нібито стає "нечистою", і сама її присутність "оскверняє" храм.

Православна церква України закликала жінок не вірити у міф, що під час менструації нібито не можна відвідувати храми. Про це йдеться на сторінці церкви у Фейсбуку.

“Від апостола Павла ми знаємо, що “всяке творіння Боже добре” (1 Тим. 4: 4). А отже, жіночий організм, сотворений Господом, є прекрасним і не може стати “нечистим” через природні фізіологічні процеси, які закладені в основу існування цього організму”, — наголосили в ПЦУ.

Там також просять не слухати про обмеження-вимоги зі Старого Завіту, де жінка під час менструації вважалася “нечистою” (Лев. 15: 19-30). ПЦУ нагадує, що у Новому Завіті Ісус Христос змінював деякі старозавітні норми. 

Наприклад, він торкався мертвих, воскрешаючи їх. А жінку, яка “страждала на кровотечу” і в надії на зцілення торкнулася краю одягу Ісуса, він похвалив за віру та підтримав її (Мф. 9: 20-22). 

“Чому ж, якщо, маючи кровотечу, вона змогла торкнутися одягу Господа та отримати зцілення, жінка під час менструації не може увійти до церкви?” — резюмувала ПЦУ.

У церкві також пояснюють, що старозавітні приписи часто стосувалися практичної сторони та норм гігієни. Те, що було “нечистим”, означало ризик хвороб, інфекцій і запалень, і саме тому спричиняло низку суворих обмежень і заборон. 

Однак одним із благ 21 століття, зазначає ПЦУ, є велика кількість різних гігієнічних засобів, які можуть захищати жінок та оточення від загроз.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі