У Сколівських Бескидах хочуть зберегти червонокнижного птаха

14 січня 2022, 22:53 Життя
Share Button
Фото: Фейсбук
Планується будівництво вольєру з інкубатором та створення інформаційного еколого-просвітницького центру.

Як повідомив пресцентр парку, наразі глушець перебуває під загрозою зникнення.

«Причиною зміни чисельності стало зменшення площ і омолодження хвойних лісів, вирубування дерев на токовищах та поблизу них, випасання худоби, збільшення чисельності хижаків (куниця лісова, лисиця), браконьєрство, посилення фактору турбування в період токування та виведення молодняка», – повідомили у пресцентрі.

Для подолання цієї проблеми працівники парку вирішили розробити та реалізувати регіональну Програму збереження та відтворення глушця в умовах Сколівських Бескидів.

Зокрема, за участю Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Львівського ОУЛМГ, Інституту екології Карпат НАН України, Національного лісотехнічного університету України у 2021 році розроблено, погоджено та затверджено Програму збереження та відтворення глушця звичайного в Сколівських Бескидах на період до 2031 р.

«До цього часу немає чітких рекомендацій щодо розведення цього виду, тому для таких робіт буде залучено багато фахівців-біологів, зоологів, екологів а також ветеринарний супровід. На даному етапі йде вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду з питань вольєрного розведення глушця, вивчення літературних джерел з історії розведення та плануються ознайомчі поїздки у господарства, які займаються такими роботами», – наголосили у пресцентрі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі