Українка працює дизайнером автомобілів в Італії

04 листопада 2020 Життя, Світ
Share Button
Фото - Юлія Лободюченко
Українка Юлія Лободюченко працює дизайнером автомобілів в італійському місті Турин.

Для навчання потрібно було знати англійську мову. Також дівчина переклала всі документи англійською і поставила апостиль, пише Gazeta.ua.

“З дитинства цікавилась дизайном автомобілів. Навчалася на дизайнера в академії Бойчука. Після бакалаврату почала цікавитися, де можна навчитися такій професії. Виявилось, що на такого дизайнера вчать в Мілані. Подала документи, пройшла творчий конкурс і виграла гранд на навчання”, – розповідає Юлія.

“Так склалося, що вуз міжнародний і все навчання проходило англійською. Коли повернулася після навчання до Києва, виявилось, знайти роботу по цій спеціальності простіше в Італії. Так потрапила в китайську компанію, яка займається випуском нових автомобілів”, – пояснює.

Юля зауважує, що всі молоді спеціалісти мають єдиний молодіжний контракт. Зарплата по ньому стартує від 900 євро і сягає до 1500 євро.

“Компанії тут не дуже полюбляють молодих спеціалістів без досвіду роботи, тому для всіх єдиний контракт, незалежно від професії, на яку вчився. Зарплата періодично зростає приблизно на 200 євро. Але водночас з нею зростає і податок, тому на руки отримуємо практично ту ж саму суму”, – продовжує Юля.

Молодь частіше їде працювати в Німеччину. Ринок автопрому в Італії зараз завмер.

“Проблема Італії в тому, що вона завжди виїздила на колишній славі. Наприклад, компанія “Fiat”, яка була популярна в 60-70 роках і розробила власні дизайни авто і досі користується тією ж славою. А насправді, вони закриті ще від початку карантину і навіть не розпочинали працювати в періоди послаблення. Автомобільні компанії розвиваються в Німеччині. Тому я не поспішала вивчати мову і адаптуватися до життя в країні. Відчуваю, що з часом переїду”, – додає Юля.

Фото – Юлія Лободюченко

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі