“Укрзалізниці” призупинили ліцензію на перевезення пасажирів та небезпечних вантажів

07 січня 2022, 15:57 Життя
Share Button
Фото: depositphotos.com
З 11 січня 2022 року "Укрзалізниця" має припинити перевезення пасажирів та небезпечних вантажів. Або виправити порушення, які накопичувалися роками, фактично за 12 святкових днів.

Про це повідомила голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради, народна депутатка фракції “Слуга народу” Юлія Гришина.

У пресслужбі УЗ пояснили, що Укртрансбезпека має низку зауважень, які “Укрзалізниця” у стислі терміни усуне.

“Отже, всі можуть спокійно планувати свої залізничні подорожі”, – повідомили в УЗ.

За словами Юлії Гришиної, можливо, держслужба з транспортної безпеки та Укрзалізниця шукатимуть розв’язання цієї ситуації.

Водночас вона зазначила, що УЗ не дотримується ліцензійних умов і не виконує всіх необхідних вимог контролювального органу щодо організації перевезень пасажирів та небезпечних вантажів.

Голова Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) Євген Зборовський повідомив, що насправді ліцензія Укрзалізниці не скасовується.

За його словами, перевірка додержання ліцензійних вимог — це стандартна процедура, яка передбачає у разі виявлення низки порушень винести відповідне рішення щодо зупинення дії ліцензії.

“Позапланова перевірка була завершена 24 грудня 2021 року. Її результати очікувано показали низку порушень, які не виправлялись роками, що і стало підставою для відповідного наказу”, – написав він у фейсбуці і додав, що “ніякої зради у цьому наказі немає”.

“Наказ вступає в силу лише у разі невиправлення порушень. Фактично, це попередження про можливе скасування ліцензії, а не саме скасування. Як ви розумієте, перевірка відбувалась заздалегідь. І весь час, поки вона тривала, команда Міністерства, Укртрансбезпеки та Укрзалізниці спільно працювали над усуненням порушень. Звісно, що порушення будуть виправлені, і ніхто залізницю зупиняти не збирається”, – підсумував Зборовський.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі