В Україні повернули “пакунок малюка”

30 вересня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон №3006а щодо надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” при народженні дитини.

Одноразову допомогу при народженні дитини “пакунок малюка” залишили у натуральній формі, повідомляє finance.ua.

У пояснювальній записці також наводиться перелік речей, які входять до пакунку.

Орієнтовна вартість пакунку становить 5 тис. грн. При народжуваності 350 тис. немовлят на рік загальна вартість “пакунку малюка” становитиме 1,75 млрд грн щорічно.

Щодо термінів впровадження, то з 1 жовтня до 31 грудня 2020 року закупівля “пакунку малюка” відбуватиметься через управління ООН з подальшою доставкою до пологових будинків та відділів соціального забезпечення населення. Вже з 1 січня 2021 року забезпечення “пакунку малюка” відбуватимуться відповідно до закону України “Про публічні закупівлі”.

Зазначається, що отримати одноразову натуральну допомогу “пакунок малюка” можна буде у закладі охорони здоров’я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) незалежно від форми власності та підпорядкування, працівником закладу охорони здоров’я, уповноваженим на це адміністрацією відповідного закладу.

У разі відсутності у закладі охорони здоров’я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” її видача проводиться місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання або перебування отримувача одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на підставі його особистої письмової заяви.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі