В Україні презентували мобільний застосунок “єСуд”

28 вересня 2021 Життя
Share Button
Фото: dsa.court.gov.ua
У Державній судовій адміністрації України 28 вересня презентували мобільний застосунок «єСуд». Він має зробити доступ до «Електронного суду» через мобільні пристрої та смартфони зручнішим.

Про це повідомили на сайті Судової влади України.

Після закритого тестування мобільний застосунок «єСуд» доступний для вільного завантаження в GooglePlay та AppleStore. Як зазначають розробники, цей додаток дозволяє:

  • отримувати пуш-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є учасником чи учасницею;
  • переглядати справи, провадження, процесуальні документи, надіслані судом до кабінету;
  • переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив у своєму кабінеті;
  • переглядати довіреності та ордери в кабінеті користувача;
  • анулювати довіреності та ордери, які видав користувач.

Так, «єСуд» має спростити доступ до правосуддя мешканцям віддалених населених пунктів та непідконтрольної уряду України території, а також усім іншим жителям.

За словами розробників застосунку, бюджет проєкту становить приблизно 360 тисяч гривень, але ці витрати взяло на себе представництво ПРООН в Україні.

«Ми згенерували ідею з огляду на побажання користувачів підсистеми “Електронний суд”, основну версію якої тестували з 2018 року. Вони висловилися щодо потреби розробки мобільної версії застосунку, щоби доступ до “Електронного суду” був зручнішим через мобільні пристрої та смартфони», ㅡ розповів заступник голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький.

Він додав, що на сьогодні вже завершене оформлення усіх дозвільних документів та підписаний відповідний Договір із проєктом ПРООН. Усі виключні майнові права разом із програмними кодами передали ДСА України, тож тепер немає жодної залежності від сторонніх розробників щодо подальшої модернізації та супроводження продукту.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі