В Україну повертається спека, але це ще не “бабине літо” – синоптик

22 вересня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
В Україну на цьому тижні повертається спека до 30 градусів. Але це підвищення температури не можна назвати "бабиним літом".

Як розповів начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Владислав Білик, “бабиним літом” зазвичай називають період теплої погоди після тривалого холодного періоду, але в Україні ще не було значного зниження температури. Про це повідомляє РБК-Україна.

“У нас “бабине літо” буває щонайменше у другій половині жовтня. Зараз не “бабине літо”. Спочатку повинна метеорологічна осінь настати. У нас поки що триває метеорологічне літо”, – зазначив синоптик.

Він додав, що тепла погода в Україні триватиме до кінця тижня. Очікується підвищення температури у Києві до 25 градусів і вище, а на півдні – до 30 градусів.

“Наприкінці тижня починається зміна погоди. Починаючи з 25 вересня на заході, 26 числа – Правобережжя, а 27 вересня – майже вся Україна. Очікуються короткочасні дощі і температура знизиться на 3-5 градусів”, – сказав Білик.

Він зауважив, що наразі температура в Україні трохи перевищує норму. Але на вихідних на сході вже були заморозки. У повітрі в ніч на 20, на 21 та на 22 вересня температура опускалася до 1 градусу морозу в повітрі і до 4 градусів на ґрунті.

Повідомляєтьься, що у вересні цьогоріч середня місячна температура очікується в межах 14-19 градусів тепла, що на 1-2 градусів вище середніх багаторічних значень.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі