Як перевірити легальність походження алкогольних напоїв

11 липня 2021 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
На легальній алкогольній продукції та тютюнових виробах повинна бути марка акцизного податку.

Про це інформує пресслужба ГУ ДПС у Львівській області.

Акцизна марка для алкогольних напоїв містить два штрих коди. Це ‒ двомірний штрих-код швидкого реагування (QR-код) та лінійний штрих-код.

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

QR-код містить інформацію про серію та номер марки, реквізити покупця марки: для юридичних осіб – код згідно з ЄДРПОУ, для фізичних осіб – підприємців – код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також посилання на вебресурс для перевірки марки.

Саме за допомогою QR-коду споживачі можуть швидко виявити підробку, скориставшись своїми ґаджетами. Під час сканування QR-коду мобільним пристроєм, який нанесено на марку акцизного податку, здійснюється перехід на вебресурс https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark для миттєвої перевірки марки.

Якщо QR-код зчитати неможливо, інформацію можна перевірити і в ручному режимі. Для цього потрібно увійти до відкритої частини Електронного кабінету за посиланням www.cabinet.tax.gov.ua, або скориставшись вебпорталом ДПС (www.tax.gov.ua). У розділі «Реєстри» обрати сервіс «Пошук акцизної марки» та заповнити зазначені поля.

Якщо інформація про суб’єкта господарювання у сервісі відсутня, це може свідчити про фальсифікований товар.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі