З 5 серпня починають діяти нові правила перетину кордону України

03 серпня 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Для іноземців при в’їзді в Україну необхідно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та один з таких документів:
  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону)
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Якщо документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ, відсутній, іноземець (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) встановлює застосунок “Удома” та зобов’язується розпочати самоізоляцію, через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

Строк самоізоляції становить 10 днів.

Для осіб, які прибули з Росії та Індії й перебували на території цих країн більше 7 днів протягом останніх 14 днів, строк самоізоляції продовжується й становить 14 днів. Це стосується як іноземців, так й громадян України.

Перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України за умови наявності одного з 2 документів:

  • Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання.
  • Довідка 063-О про перше щеплення.

У разі неможливості використовувати застосунок “Вдома” громадянин перебуватиме в обсервації.

Важливо! Застосунок “Вдома” не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону.

З повним текстом змін, які прийняв Кабмін, можна ознайомитися за посиланням.

Рішення Кабмін України прийняв, щоб захистити населення України від стрімкого поширення нового штаму коронавірусу “Дельта”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі