За пів дня на зборі ягід на Волині вдається заробити до півтисячі гривень

10 липня 2021 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Ягідний сезон у розпалі. Нині на волинських угіддях саме дозрівають ягоди, якими вже незабаром торгуватимуть на ринках. Поки ж волиняни ще не витрачають на них, а навпаки – заробляють.

Не у Польщу на полуницю – їздять на смородину, порічки та малину з волинських плантацій, йдеться у сюжеті 12 каналу.

Полуниця, смородина, порічка, малина, лохина – усе це вирощують на гектарах ягідної плантації у селі Борохів. Саме зараз збирають чорну смородину.

Люди, які тут працюють, кажуть: і до Польщі не треба. Тут і заробити можна, і ягід за значною нижчою ціною, як на базарі, купити. У жінки –  двійко малих дітей. Але у сезон з дня у день трудиться на ягідних полях.

“Друге літо працюю. Спочатку на полуниці, зараз на смородині, тоді на малині. Ми задоволені, нам все подобається. У мене двоє діток, я не можу поїхати в Польщу на заробітки. А так вони кожен день мене бачать – я вертаюсь додому на вечір, коли в обід. Ми тут задоволені і роботою, і зарплатою”, – каже пані Галина. 

Роботу, розповідають жінки, розпочинають о 5-й ранку. Завершують близько полудня. Зізнаються – важкувато, але такий сезонний підробіток може бути економічно вигіднішим, аніж постійна робота.

Представниця ягідного господарства розповідає: заробити можна, якщо добре вродило, а вчасно зібрати врожай не завадить погода. Цьогоріч усе склалося. Тому зароблять і люди, і господарство.

“За смородину ми будемо платити орієнтовно 15 гривень кілограм. Порічка збирається трохи швидше, тому що вона на гронах, китицями збирається – то 10 грн кілограм”, – каже відповідальна за збір Олена Климчук.

За пів дня на зборі ягід людям вдається заробити до пів тисячі гривень. У господарстві запевняють: їхній заробіток майже дорівнює тому, що заплатять найманим працівникам.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі