Знайшли на Київщині: останки загиблого у німецько-радянській війні казаха передали родині

24 жовтня 2020 Життя, Фото
Share Button
Фото: Sputnik
Завдяки роботі пошуковців стали відомі імена трьох казахстанців, які загинули на полях битв у німецько-радянській війні у 1941-45 рр. У Нур-Султані у Військово-історичному музеї Збройних сил відбулася передача останків загиблого Кайржана Тікшекеева.

Про це повідомляє Sputnik.

Відзначається, що українське спеціалізоване об’єднання “Вертикаль” знайшло останки воїнів-казахстанців Кайржана Тікшекеева, Сейда Тойнашева і Уксікбая Базарбаева, загиблих в роки війни на території України. Особу бійця дозволив встановити паперовий вкладиш, вкладений в шестигранний медальйон.

Зазначається, що Кайржан Тікшекеев народився в 1916 році в Айиртауском районі Північно-Казахстанської області. Звідти ж він відправився на фронт і загинув при обороні Києва в 1941 році.

З дотриманням всіх військових ритуалів останки воїна передали онукові для подальшого перепоховання.

“Хочу висловити слова подяки українському народу, пошукачам “Вертикаль”, нашому посольству і міністерству оборони за те, що, не дивлячись на пандемію, вони благополучно привезли останки мого діда. Я думаю, він мріяв, щоб його передали рідній землі. Скоро ми підемо на його батьківщину і з дотриманням ритуалів зробимо перепоховання. Зі мною зв’язалися в соціальних мережах і повідомили про те, що мій дід був знайдений селі Борівка Макарівського району Київської області, де в останній раз брав участь в битві “, – сказав онук воїна-казаха Марат Тікшекеев.

У Міноборони Казахстану повідомили, що Сейд Тойнашев буде перепохований в Мангістау. Також наразі ведуться переговори з українською стороною про передачу останків командира стрілецького взводу гвардії лейтенанта Уксікбая Базарбаева.

Фото: Sputnik

Вся пошуково-експедиційна і архівна діяльність казахстанських пошукових систем ведеться в тісній співпраці із зарубіжними колегами, наголошується у повідомленні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі