Актуальні теми:

У Львові про підозру повідомили голові ОСББ та електромеханіку через смерть жінки у ліфті

Share Button
Через порушення підозрюваними правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою у квітні 2023 року в одному з будинків у Шевченківському районі Львова у ліфті загинула 47-річна жінка.

Про це повідомляє прокуратура Львівської області.

За даними слідства, через незадовільний технічний стан ліфта під час користування ним не спрацювали вимикачі руху дверей кабіни, що призвело до затискання тіла потерпілої. Внаслідок отриманих травм 47-річна жінка померла на місці.

Встановлено, що у 2019 році між ОСББ, яке обслуговує цей будинок, та комунальним підприємством був укладений договір підряду. Згідно його умов підприємство зобов’язувалося проводити технічне обслуговування і ремонт ліфтів та диспетчерських систем.

Електромеханік підприємства, згідно договору, був відповідальним за справний стан цього ліфта. Тоді як голова ОСББ зобов’язаний був забезпечити зберігання та експлуатацію ліфтів відповідно до положень чинного законодавства.

Однак, незважаючи на те, що у 2019 – 2020 роках були виявлені порушення і згідно висновку експертизи було заборонено експлуатацію цього ліфта, він продовжував використовуватися. Зокрема, після закінчення зазначеного у паспорті терміну роботи, без проведеного позачергового техогляду або обстеження, а також без дозволу на його подальшу експлуатацію та за наявності несправностей, які впливали на його безпечну роботу.

Відтак, відсутність контролю з боку уповноважених посадових осіб та електротехнічного персоналу за технічним станом ліфта та невжиття заходів для підтримання його роботи у працездатному стані призвело до смерті мешканки цього будинку.

Розслідування триває, вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.

Підозрюваним інкримінують порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини (ч. 2 ст. 272 КК України).

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі