Львів
Життя
Політика
Економіка
Кримінал
Розслідування
Війна на Сході
Культура
Спорт
АвтоДіло
РетроДіло
Світ тварин
Трафунки
Здоров’я
Новини
Статті
Фото
Відео
Думка
Редакція
Архів
Актуальні теми:
Новий правопис
Архітектура
Здоров’я
війна на Сході
коронавірус
Актуальні теми:
Новий правопис
Архітектура
Здоров’я
війна на Сході
коронавірус
Статті
Львів
Львівські окупанти хочуть анексувати природоохоронний об’єкт
Наталія Кузьма, ініціатор проекту створення та збереження Заказника “Торфовище Білогорща”
|
22 червня 2022
Як казав Симон Петлюра, “нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди”. Перші - очевидні, інші - маскуються під патрійотів, але шкоди від них не менше.
АвтоДіло
Український авторинок: історія проблем та як їх розв’язати
Станіслав Бучацький, Володимир Дубровський, Остап Новицький, Олександр Онищук, Левко Прокіпчук, Інститут досліджень авторинку
|
01 червня 2022
У цьому аналітичному дослідженні викладений глибинний аналіз українського автомобільного ринку, чинної системи оподаткування імпорту транспортних засобів, вплив законодавчих обмежень щодо ввезення вживаних транспортних засобів на економіку України, наслідки скасування акцизного податку на імпорт вживаних авто та пропозиції щодо вдосконалення цієї сфери.
Польський нейрохірург Лукаш Грабарчик рятує поранених в Україні
Katarzyna Grzęda-Łozicka, журналістка Wirtualnej Polski
|
26 травня 2022
"Одним із перших пацієнтів був 20-річний хлопець, якому відірвало руку. Я подумав: до нього треба підійти делікатно, бо він молодий, а він мене питає: «Чому ти такий нахмурений? Я втратив руку, а не гумор». Це такі люди", – каже доктор Лукаш Грабарчик в інтерв’ю WP abcZdrowie, польський нейрохірург, який поїхав в Україну рятувати поранених бійців.
Податкові перевірки, штрафи та строки давності під час війни: що нового?
"Дебет-Кредит"
|
23 травня 2022
Нещодавно прийнятим ВРУ законом передбачено повернення документальних перевірок, повне відновлення камеральних перевірок, а також залишаються фактичні перевірки.
Що чекатиме на тероборону найближчим часом
Максим Козицький, Олександр Ганущин, LB.ua
|
21 травня 2022
Упродовж січня-лютого в Україні стартував процес створення Сил територіальної оборони. Передбачені Законом України «Про основи національного спротиву» військові формування рівня бригад були сформовані за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення армії рф в Україну, тобто фактичного продовження восьмирічної російсько-української війни. При чому встигли це зробити далеко не в усіх регіонах, частині добровольців довелося взагалі вступати в бій з коліс, майже без створення структури військового управління. Пам’ятаєте ті рідкісні кадри роздачі зброї з військових машин у столиці? Решта – на територіях, на яких не велися бойові дії (окрім ракетних атак, котрими ворог намагався й далі намагається завдати уражень усім без винятку областям) – розпочали процес набору і злагодження структури ТрО вже під час запровадження в державі воєнного стану.
У ніч з 8 на 9 травня двоє “орків-людиноненависників” вбили Ігоря Білозіра
Михайло Маслій
|
09 травня 2022
У ніч з 8 на 9 травня 2000 року в Львові — патологічному центрі українства — двоє орків-людиноненависників-вбивць (москаль воронов і москаль калінін), що завдали смертельних ударів рашистськими черевиками у голову лежачого на бруківці композитора Ігоря Білозіра, жадали одного: тепла його крові.
Білгород – це Україна. Ретро
Історична правда
|
24 квітня 2022
Коли у 1917 році розвалювалась Російська імперія, то стояло питання про кордони нових національних держав. Україна претендувала на території, заселені переважно українцями. Більшовики ж прагнули загарбати усю територію колишньої імперії.
Львів
Як у Львові біженців вчать української мови
Альона Мишакова
|
24 квітня 2022
У березні цього року у Львові запрацював розмовний клуб “Говорімо українською” для переселенців, які хочуть краще вивчити українську мову. Участь у клубі є безкоштовною, а за 4 дні до нього зареєструвались близько 1000 охочих. Заняття відбуваються онлайн, на платформі Zoom.
Львів
Замість вулиці Чайковського – Чорнобаївська? Дерусифікація у Львові
Галина Терещук, Радіо Свобода
|
13 квітня 2022
Протягом останніх днів в українських містах і селах триває «пушкінопад», коли громади демонтовують погруддя російському поетові Пушкіну. Постаменти скинули спершу на Закарпатті, зокрема в Мукачеві й Ужгороді, а потім у Тернополі, на Львівщині, є такі наміри і в житомирської громади.
Дії населення при виникненні хімічної небезпеки
ДУ "Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"
|
06 квітня 2022
Хімічні небезпеки обумовлені наявністю на конкретній території певних виробництв, що використовують токсичні речовини у технологічних процесах; трубопроводів, ємностей, сховищ; а також перевезенням хімічно небезпечних речовин (ХНР).
Що таке фосфорні бомби і як поводитись під час ураження фосфором при бомбардуванні
ДУ "Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"
|
04 квітня 2022
Фосфорні боєприпаси – це зброя, яка містить білий фосфор. Після ураження цілі вона поширює запальну сполуку, яка палає, поки не вигорить увесь фосфор або не припиниться доступ кисню. Ознака застосування – білий наліт на місці вибуху.
Економіка
Що чекає на український «Альфа-Банк» після запровадження санкцій ЄС проти його акціонерів
Ольга Гордієнко, Forbes
|
23 березня 2022
Національний банк України 2 березня позбавив права голосу двох найбільших акціонерів «Альфа-Банку» Михайла Фрідмана та Петра Авена, повідомили Forbes двоє співрозмовників у керівництві регулятора.
Політика
Війна Росії проти України: в який бік дивиться Китай?
Наталія Бутирська, ZN.ua
|
05 березня 2022
Пекін спостерігає за війною, тоді як від нього очікують дій на її припинення
РетроДіло
Захищав Львів та визволяв Київ: історія американського льотчика. Ретро
03 березня 2022
У травні 1920 року вулицями української столиці, звільненої від російських окупантів, пройшов військовий парад перемоги. Переможний наступ на Київ, який проводила армія Української народної республіки за підтримки польських союзників, нарешті закінчився.
Життя
“Пам’ятник Джеймсу Мейсу буде, бо це не тільки моя особиста справа”, — Наталія Дзюбенко-Мейс
Ліна Тесленко
|
19 лютого 2022
18 лютого виповнилося 70 років від дня народження відомого американського дослідника Голодомору Джеймса Мейса. Про вшанування пам’яті історика говоримо з його вдовою Наталією Дзюбенко-Мейс.
Інтерв'ю
,
Війна на Сході
Вирішила, що треба йти на фронт за 10 років до початку війни: снайперка Олена Білозерська про себе, війну та про себе на війні
17 лютого 2022
Олена Білозерська - українська журналістка, блогерка та громадська діячка, офіцерка Збройних Сил України. Окрім цього, на рахунку 42-річної пані Олени – понад 10 ліквідованих найманців із Росії. У світі вона відома як талановита, віддана державі українська снайперка.
Інтерв'ю
,
Життя
На роботу йти хочеться, ось уже дев’ятий рік: історія вахтерки львівського гуртожитку
13 лютого 2022
Вахтерці пані Галині Лабі-Українець 61 рік, дев’ять з яких вона присвятила роботі вахтеркою в гуртожитку №6 Львівського університету імені Івана Франка. Там вона - берегиня спокою, студентських секретів та витівок. Вона десь порадниця, десь підтримка, а десь - здоровий глузд для студентів, адже з ними працює вже довго і знає, що буває всяке.
Інтерв'ю
“В мені життя більше, аніж у тих, хто на ногах”, – Назар Гусаков
Катерина Бенюк
|
07 лютого 2022
Назар Гусаков - хлопець непростий. З ним вийшло не одне інтерв'ю, і на районі Назара знають всі. Він для своїх сусідів "той самий хлопець зі СМА".
Культура
Про залишки ритуальної колісниці на території Галичини. Ретро
Микола Бандрівський
|
06 лютого 2022
Курган багато століть стояв біля села Коцюбинчики неподалік Чорткова на Тернопільщині.
Інтерв'ю
Львівська психологиня Ольга Косяк про те, як досягти взаєморозуміння між батьками і підлітками
Ліна Костенко
|
06 лютого 2022
Підліток - це вже не дитина, але ще і не зріла особистість, яка готова брати відповідальність за своє життя. Батьки зачасту не бачать в них дорослості і не поважають особистих кордонів, а підлітки в свою чергу бунтують, що вже виросли.
1
2
3
4
5
...
»
33