Львів
Життя
Політика
Економіка
Кримінал
Розслідування
Війна на Сході
Культура
Спорт
АвтоДіло
РетроДіло
Світ тварин
Трафунки
Здоров’я
Новини
Статті
Фото
Відео
Думка
Редакція
Архів
Актуальні теми:
Новий правопис
Архітектура
Здоров’я
війна на Сході
коронавірус
Актуальні теми:
Новий правопис
Архітектура
Здоров’я
війна на Сході
коронавірус
Статті
Львів
Виборчі гієни та година привидів: як у Львові боролися за місце у міськраді. Ретро
Богдан Скаврон
|
03 березня 2021
В останній день зими 1911 року у Львові відбувалися чергові вибори до міської ради, які стали апофеозом тогочасних виборчих технологій, що включали в себе не тільки бурхливу дозволену вуличну агітацію, але й відвертий підкуп виборців та фальсифікації з бюлетенями. Зрештою, з часів Австро-Угорщини не так вже й багато змінилося...
Львів
,
Розслідування
“Львівська залізниця” отримала нового керівника: що про нього відомо
Юрій Соловей
|
03 березня 2021
Перед Новим Роком, 30 грудня, на "Львівській залізниці" відбулось швидке і не публічне пересортування кадрів. Зокрема, "Львівська залізниця" отримала нового керівника, ним став 56-річний Юрій Іщук.
Львів
Крутяни знову вступають у бій проти ворога!
Тетяна Куцій
|
01 березня 2021
Деякі люди вже забувають, але в Україні вже 7-й рік триває війна із однією з найсильніших армій світу. Щодня новини приносять інформацію про поранених і загиблих на сході воїнів. Ціною великих людських жертв наша держава отримала передишку, щоб відбудувати та підготувати свою сильну армію. Чи вдалося досягнути цього?
Львів
Кому потрібен міф про “трофейних віденських левів” перед Пороховою вежею
Микола Бандрівський
|
28 лютого 2021
Сьогодні ми вже не уявляємо Порохову вежу без двох сплячих, обабіч її сходів, мармурових левів.
Львів
Темні справи в корчмі на околиці Брюхович. Ретро
Богдан Скаврон
|
25 лютого 2021
Понад сто років тому, коли приміське село біля Львова після розбудови цілого містечка вілл, поруч з якими облаштували прогулянковий парк та бальнеологічні оздоровчі заклади, почало перетворюватися на справжній курорт, у Брюховичах з’явилися нові ресторани та корчми, які рятували тутешніх відпочивальників від нестачі пристойних харчів та розваг.
Львів
Мамина квартира та автівки знайомих: як живе сім’я нового керівника поліції Львівщини
Мар'яна Сич
|
24 лютого 2021
Майже тиждень Олександр Шляховський керує поліцією Львівської області. Полковнику 38 років. Народився у Кіровоградській області. Журналісти “Діла” дослідити, яким майном володіє і користується родина поліцейського.
РетроДіло
Що чувати у Львові? Про що писало «Діло» 23 лютого 1900 р.
23 лютого 2021
Про будні міста після краху Галицької ощадної каси – балі, вибори, капітальне будівництво, а також … про що ж іще?! … сміття! Площа Стрілецька, де тоді будували гаражі для сміттєвозів, – сучасна площа Данила Галицького. З цього тексту дізнаємося, що українська громадськість міста планувала збудувати тут український театр або гімназію. Але магістрат не дозволив, надавши перевагу вирішенню проблеми сміття.
Львів
Бізнес на глухих: “геройські” здобутки ексголови Укравтодору Івана Вужинського
Богдан Скаврон
|
22 лютого 2021
Одним із першопрохідців успішної схеми ведення бізнесу підприємствами Українського товариства глухих за рахунок державних замовлень на мільйонні суми, про яку “Діло” писало раніше, був львів’янин Іван Вужинський, який короткий час очолював Укравтодор, а незадовго до Помаранчевої революції його несподівано відзначили орденом Держави та званням Героя України. Він причетний до діяльності одразу трьох підприємств УТОГ — “Гарант”, “Граніт” та “Маріон”.
Життя
Свідок голоду 1946-47 років: хто не мав грошей чи речей на обмін – умирав
Галина Терещук
|
21 лютого 2021
Львів – Голод 1946–1947 років був третім в Україні, після голоду 1921–1923 років і Голодомору 1932–1933 років. Спровокована більшовиками громадянська війна, примусове заганяння селян у колгоспи, сталінська політика «розкуркулення» – винищення успішних приватних селянських господарств, вилучення всіх продуктів, вивезення зерна за кордон і нарешті тяжкий повоєнний стан сільського господарства СРСР та засуха 1946 року – спричинили голод 1946–1947 років.
Львів
Кара смерті: як у Львові страчували засуджених понад 100 років тому
Богдан Скаврон
|
19 лютого 2021
Смертні вироки кримінальним злочинцям львівські суди виносили упродовж багатьох останніх десятиліть. Лише у 2000 році Верховна Рада України виключила кару на смерть із переліку покарань і найвищою мірою відтоді стало довічне ув’язнення. Раніше ж засуджених до смерті розстрілювали та страчували на шибеницях. Присуд найчастіше виконувався у тій же в’язниці, в якій “смертник” перебував під час судового процесу.
Інтерв'ю
,
Львів
“Ми маємо допомагати сім’ям, щоб діти не потрапили в інтернат”, – начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис
Ольга Бомко
|
16 лютого 2021
Начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис в інтерв’ю «Ділу» розповів про впливи децентралізації на роботу громад, нову реформу та основні проблеми у захисті прав дітей.
1951 рік. Як Польща і УРСР востаннє обмінялися територіями
Наталя Кляшторна, Історична правда
|
15 лютого 2021
70 років тому Польська Республіка та Радянський Союз зробили останній територіальний обмін. 50 тисяч українців і поляків втратили рідну землю - а на місці їхніх сіл побудували гігантське штучне море.
Львів
Сніг у Львові прибирали трамваї, а за кучугури на тротуарі могли арештувати. Ретро
Богдан Скаврон
|
12 лютого 2021
На початку ХХ століття сніг узимку був настільки звичним явищем, що катаклізмом на Галичині вважалися тільки ті випадки, коли сніг уже сягав вище стріх сільських хат, а на коліях доводилося відкопувати паровози.
Львів
,
Розслідування
Як бізнесмени та ексчиновники заробляють мільйони на глухих
Євген Міклушка
|
11 лютого 2021
Законодавство України дозволяє товариствам людей з інвалідністю створювати власні комерційні підприємства для забезпечення роботою людей з певними фізичними вадами, як от слуху чи зору. Це дозволяє окрім державної підтримки залучити додаткові кошти для таких організацій. Однак, такі історії зазвичай не обходяться без зловживань керівництва вищезгаданих організацій та директорів їхніх комерційних підприємств, зокрема на Львівщині.
Львів
Злодійства брюховицьких вілл. Ретро
Богдан Скаврон
|
09 лютого 2021
Відколи понад сто років тому у приміському селі Брюховичі з’явилися вілли заможних львів’ян і почалося його перетворення у справжнє курортне містечко із оздоровчими та відпочинковими закладами, ресторанами і танцполами, ця місцевість почала приваблювати також різних кримінальників.
Життя
,
Львів
Чим не догодила польським радикалам українська художниця Олена Кульчицька? Ретро
Галина Терещук
|
07 лютого 2021
Днями у Перемишлі (Польща) невідомі знищили на будинку пам’ятну таблицю, присвячену трьом жінкам – українській художниці Олені Кульчицькій, польській політичній діячці Вінценті Тарнавській і єврейській психоаналітикині Гелен Дойч. Вони у минулому проживали у цьому місті на площі Ринок.
Кримінал
,
Львів
У Львові досі не поставили крапку у справі про жорстоке вбивство ексміліціонера-правдоборця
Богдан Скаврон
|
05 лютого 2021
Цього тижня Апеляційний суд Львівської області розпочав повторне слухання гучної справи про вбивство 44-річного львів’янина Олега Назарка — колишнього працівника міліції, який після виходу на пенсію працював у службі безпеки “Родовід Банку” та, ніби приватний детектив, “воював” із нечесними організаторами аукціонів, що торгували конфіскованими автомобілями та квартирами.
Львів
Кримінальна львівська історія 60-х років на понад 450 млн карбованців
Галина Терещук
|
04 лютого 2021
Наймасштабніший економічний злочин в Радянському Союзі, як розповідають історики, був вчинений у Львові у 50-60-х роках ХХ століття на ткацько-трикотажній фабриці (панчішній). Група осіб, за даними слідства, завдала збитків тодішній державі на суму понад 450 мільйонів карбованців, а це близько 100 мільйонів доларів у той час. Хабарі з цієї корумпованої схеми отримували компартійці при високих посадах у Львові та Києві. А чи возили у Москву?
Життя
,
Львів
Кава проти солі: як рятуватиме Львів від ожеледиці “темний ресурс з абразивними властивостями”
Богдан Скаврон
|
03 лютого 2021
Цими днями у парку 700-річчя Львова відбулася гучна піар-акція міської влади, покликана нагадати Україні та світові, про “кавову столицю” — кілька доріжок тут було посипано кавовою гущею для того, щоб в екологічний спосіб боротися з ожеледдю на тротуарах.
Львів
Про Стрийський парк і руїни з могильних надгробків. Ретро
01 лютого 2021
У Стрийському парку, прекрасному в будь-яку пору, є декоративні фортечні руїни і водонапірна вежа. Усі їх бачили, але небагато знають, що збудовані вони з вторинного матеріалу - обтесаних надгробків Стрийського цвинтаря. Закритий у 1893-му, вже у 1937-му з гірким гумором описаний газетою "Діло"
1
2
3
4
5
...
»
25