Львів
Життя
Війна
Політика
Економіка
Кримінал
Розслідування
Культура
Освіта
Спорт
Світ тварин
Автоділо
Ретроділо
Здоров’я
Трафунки
Новини
Статті
Фото
Відео
Думка
Редакція
Архів новин
Актуальні теми:
Зеленський
Війна
Відпустка
Актуальні теми:
Зеленський
Війна
Відпустка
Ретроділо
У Львові відбудеться лекція Андрія Козицького “Браунінґи, бомби і сокира: замахи та атентати у Львові першої половини ХХ ст.”
03 грудня 2024
Про політичні вбивства у першій половині ХХ століття у Львові.
Справи про викладачів, товариства та кримінальні справи МДБ: Держархів Львівщини оцифрував майже 2 тисячі документів
27 листопада 2024
Державний архів Львівської області у листопаді оприлюднив понад 1900 архівних справ і п’ять описів. Оцифровані матеріали тепер доступні для дослідників, студентів і всіх зацікавлених.
70 років тому львівськими вулицями вперше проїхався тролейбус з пасажирами. Ретро
27 листопада 2024
27 листопада 1952-го року львівськими вулицями вперше проїхався тролейбус з пасажирами, який прямував від площі Міцкевича до головного вокзалу.
Національна свідомість львів’ян в 1932-1933 роках, або з болем про Голодомор. Ретро
23 листопада 2024
Ця страшна трагедія геноциду українського народу обминула Львів. Знаходячись під правлінням Польщі, галичани були позбавлені тортур голодної смерті, однак не були позбавлені усвідомлення жахливого гноблення своєї нації і не могли стояти осторонь, мовчати і бути байдужими.
Державний архів Львівської області оцифрував понад 570 справ викладачів Університету ім. Яна Казимира
16 листопада 2024
Архівні матеріали можуть бути корисними для історичних досліджень, генеалогічних пошуків чи вивчення локальної історії Львівщини.
Створення ЗУНР: листопадове повстання відбулося 106 років тому у Львові. Ретроділо
01 листопада 2024
Цього дня, 1 листопада, в 1918 році розпочалося повстання у Львові, що призвело до створення Західно-Української Народної Республіки. Це збройне повстання, відоме як Листопадовий чин або Листопадовий зрив.
Львівський архів опублікував справи Теологічного факультету Університету імені Яна Казимира
29 жовтня 2024
Державний архів Львівської області публікував на своєму офіційному електронному ресурсі 50 справ Теологічного факультету Університету ім. Яна Казимира у Львові. Це документи з Фонду 26, опис. 7.
У Львові оцифрували університетські архіви. Ретроділо
15 жовтня 2024
Державний архів Львівської області оцифрував та оприлюднив у першій половині жовтня понад 700 справ. Серед них і архіви університету ім. Яна Казимира (теперішнього Львівського національного університету імені Івана Франка).
Служба безпеки ОУН проти ворогів нації
10 жовтня 2024
Після поразки Визвольних змагань 1917 – 1921 років та окупації територій України РСФСР, Польщею, Румунією та Чехословаччиною, настав новий вимушено екстериторіальний етап діяльності українських державницьких сил, пов’язаний з військовою та цивільною еміграцією, а також підпільною революційною боротьбою на територіях держав-окупантів.
У Польщі оцифрували перші львівські газети. Ретроділо
09 жовтня 2024
Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві "Оссолінеум" оприлюднив скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років.
Підгірці: сумна історія найкрасивішої магнатської резиденції. Ретроділо
03 жовтня 2024
Жодного вільного сантиметра стін. Все завішано картинами. Переважно біблійні сюжети, епоха Ренесансу та бароко. Меблі та столи вкриті пістрявими й помітно важкими килимами з торочками. Від таких візуальних щедрот аж паморочиться голова. Таке ми уявляємо, коли чуємо про розкішні замкові інтер’єри. А це лише одна Зелена зала підгорецького палацу!
Історія Львівської митниці: від митного поста до регіонального управління. Ретро
30 вересня 2024
До редакції “Діла” потрапили унікальні документи з історії Львівської митниці, зокрема, хто очолював відомство від початку його заснування в 1946 році і до сьогодення, а також хронологія від створення найпершого митного посту при Львівському аеропорту до сучасної регіональної митниці.
Держархів Львівщини опублікував записи про народження, шлюби та смерті за 1940-1941 роки
28 вересня 2024
Державний архів Львівської області опублікував на офіційному електронному ресурсі 16 книг (справ) відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції за 1940-1941 роки.
До річниці знаменитого походу: Петро Конашевич Сагайдачний. Ретро
24 вересня 2024
“Цей Петро Конашевич, муж рідкісної мужності та зрілості у судженнях, винахідливий у словах і вчинках… Це був чоловік сміливий розумом, що шукав небезпеки, легковажив життям, у наступі був перший, а при відступі останній. В таборі він був сторожкий, мало спав”.
22 вересня 1939-го року червона армія вступила у Львів. Ретроділо
22 вересня 2024
День цей вартий уваги хоча б тим, що місто європейської цивілізації вперше зустрілось з большевицьким світом, який до того часу був герметично ізольований від Європи.
Колись у Львові пальне для автівок продавали в аптеках і крамницях у бляшаних банках по 10-20 літрів
21 вересня 2024
"Один з працівників фірми приніс у магазин бляшанку з бензиною і поставив поблизу п'єцу. В результаті бензина нагрілась і вибухла ,а магазин потонув у вогні".
Червона армія вдруге “визволила” Львів від нацистів і розплатилася галицькою нафтою. Ретро
18 вересня 2024
17 вересня 1939 року Радянський Союз фактично вступив у Другу світову війну, розпочавши спільно з гітлерівським Третім Рейхом окупацію Польщі, яка майже три тижні чинила опір агресорам, марно сподіваючись на швидку військову допомогу союзників - Англії та Франції.
Державний архів у Львові оцифрував ще 100 справ НКВС
16 вересня 2024
Державний архів Львівської області оцифрував та оприлюднив на офіційному сайті ще 100 справ Слідчого відділу НКВС у Львівській області. Справам близько 80 років і вони містять документальні свідчення про політичні репресії, арешти та судові процеси.
Перед Волинню 1943 року була зґвалтована Галичина в 1930 році. Ретро
16 вересня 2024
Нині вшановуємо роковини масових репресій польської держави проти українського населення Галичини (так звана «пацифікація»), що розпочалися 16 вересня 1930 р. та тривали до листопада (проведення виборів до польського парламенту).
“Перші ластівки” декомунізації: 30 років тому у Львові демонтували пам’ятник Леніну
14 вересня 2024
Пам’ятник Леніну на площі перед Оперним театром простояв 38 років.
Сторінка 1 з 2
1
2
»