
Йдеться про іграшки, меблі та автокрісла, що не відповідають вимогам безпеки та європейським стандартам. Частину цих товарів було виявлено й на українському ринку, пише заступник очільника Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.
Вся продукція потрапила до офіційного переліку на сайті «Увага» — , де публікується інформація про небезпечні товари, вилучені з обігу.
Огляд небезпечних товарів, вилучених із початку травня:
Дитяче автокрісло Thule Elm
Країна походження: Польща
Через несправне блокування крісло може відокремитися від основи, що не гарантує безпеку дитини в разі ДТП. Продукт не відповідає вимогам до безпеки автомобільного обладнання.
Стільчик для годування Haute Paulette 2 в 1
Країна походження: Франція
У конструкції є дрібні деталі, зокрема гвинт-метелик, які можуть легко від’єднуватися. Це створює ризик удушення, якщо дитина покладе їх до рота. Виріб не відповідає вимогам Загального регламенту безпеки продукції та європейському стандарту EN 14988.
Магнітна іграшка Klocki magnetyczne
Країна походження: Китай
Іграшка містить маленькі магніти з високою силою притягання. Якщо дитина проковтне кілька таких магнітів, вони можуть притягнутися усередині організму, спричиняючи кишкову непрохідність або перфорацію. Продукт не відповідає EN 71-1.
Іграшкова гітара ТМ «TK UNION GROUP»
Країна походження: Китай
Продукція може містити токсичні речовини, що спричиняють отруєння та серйозні захворювання. Виріб вилучено з обігу.
Лазалка Монтессорі (ігровий тренажерний зал)
Країна походження: не встановлена
Виріб має надто великі проміжки між елементами, через які може пройти тіло, але не голова дитини — це створює смертельну небезпеку задушення. Крім того, рама нестійка і може перекинутися. Виріб не відповідає Директиві про безпеку іграшок та EN 71-8.
“Батькам слід уважно перевіряти маркування, сертифікати, дані про виробника та країну походження. Звертайте увагу на надійність конструкції, якість матеріалів і відсутність дрібних деталей. Під час покупок в інтернеті довіряйте лише перевіреним продавцям і уважно вивчайте опис товару та наявність сертифікатів. Безпека дитини починається з вашого вибору”, – наголошують у Держпродспоживслужбі.

Коментарі