Актуальні теми:

Очільника Бібрської громади на Львівщині підозрюють у розтраті майже 23 мільйонів гривень

Share Button
Фахівці Держаудитслужби встановили, що голова Бібрської громади, що на Львівщині, Роман Гринус, одноосібно видавав розпорядження про витрачання грошей на суму 22,7 млн грн.

Про це повідомили у Державній аудиторській службі.

Держаудитслужба стверджує, що міський голова одноосібно видавав розпорядження про витрачання коштів на суму 22,7 млн грн. “Обов’язкові в таких випадках рішення сесії чи виконкому міськради ухвалювалися значно пізніше, часто після фактичного витрачання коштів. Що свідчить про необґрунтоване внесення змін до бюджету громади та про порушення вимог законодавства”, — йдеться у повідомленні.

Роман Гринус висновки Держаудитслужби заперечує і каже, що в окремих випадках, коли потрібно терміново прийняти фінансове рішення, міська рада може надати дозвіл виконкому, але потім це рішення все одно підлягає затвердженню депутатами:

“Якби я витратив, то мене б вже посадили. Вони пишуть нісенітниці. Це все було затверджено виконкомом і рішеннями сесій, а не мною. Згідно з законодавством, грошима розпоряджається міська рада, а не голова. Звичайно, є такі речі, коли, на приклад, треба терміново, що сесія дала добро, щоб це робив виконком, але слідуючи все-таки за затвердженням сесій. Вони (прим.автора — Держаудитслужба”) трактують це по-своєму”.

За словами, міського голови, аудит у Бібрській міській територіальній громаді тривав 4 місяці — з грудня 2024 року по березень 2025 року.

Окрім аудиту, фахівці провели ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Бібрської міської ради та кількох комунальних підприємств:

У виконкомі виявили втрати на суму 2,7 млн грн внаслідок зайвих видатків на благоустрій території громади, переплату за ремонтно-будівельні роботи, завищену оплату праці для сезонних працівників тощо.

На КП “Рідне місто” виявили втрати на суму 2,5 млн грн. “Майже 2 млн грн з них – безпідставно витрачено на зарплату працівникам нібито за розширену зону обслуговування, хоча вакансій за тією ж професією або посадою на той час на підприємстві не було. Також виявлено безпідставне списання бензину, у тому числі у вихідні дні”, — розповіли аудитори.

Ще на понад пів мільйона гривень виявлено втрати на виплату заробітної плати на КП “Бібрський комунальник”.

“Зокрема, в.о. директора підприємства, яка понад рік суміщала цю посаду з посадою директора КП “Бібрський водоканал”, попри однаковий графік роботи на двох підприємствах, зайво виплачено 123,7 тис. грн та додатково нараховано ще 157,1 тис. грн зарплати”.

За інформацією аудиторів, під час ревізії встановили факт транзакції, схожої на оборудку. Так, чотирьом працівникам комунального підприємства на карткові рахунки перерахували на 1,3 млн грн зарплати більше, ніж належало. Як пояснила в.о. директора, ці працівники мали зняти кошти і через касу підприємства передати їх іншим працівникам, які не мають карткових рахунків. Це підтвердив і Роман Гринус:

“Там були працівники, які на той момент, коли влаштовувалися, вони не мали карточок, бо це пенсійного віку люди. І просто кидалися гроші на інших працівників, але вівся табель про ті кошти, що ті працівники віддавали тим працівникам. Тобто вони були оформлені, але не мали своїх карточок”.

Однак в Держаудитслужбі стверджують, що документального підтвердження такої транзакції ревізори не отримали. Усю зібрану інформацію аудитори передали у Львівську обласну прокуратуру.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі