
Про це пише Львівська облрада.
Свої творчі здобутки представили кримськотатарська, єврейська, болгарська, вірменська, грецька, польська, чеська громади. Присутні мали змогу познайомитися з багатою історичною та культурною спадщиною понад 100 національностей, які проживають на Львівщині.
З вітальним словом до учасників звернувся заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Юрій Бучко:
«Сьогоднішній форум – це можливість побачити й почути унікальні вокальні й хореографічні номери колективів національно-культурних товариств Львівщини, відчути глибину культур кожної громади. Але ця подія – не лише про культуру. Це про силу духу в час війни. Про тих, хто захищає нашу землю – незалежно від національності. Про єдність, яка тримає нас і на фронті, і в тилу».
Хвилиною мовчання учасники вшанували пам’ять усіх загиблих внаслідок російської агресії. Серед присутніх були й родини полеглих українських воїнів.
Особливо зворушливим став виступ хору українсько-чеського товариства ім. Франтішка Гржегоржа, присвячений загиблим героям. Як розповіла депутатка Львівської обласної ради Ореслава Хомик, хор присвятив свій виступ, зокрема, пам’яті загиблих воїнів.
«На «нулі» воював і загинув єдиний син лікарки-анестезіолога Ірини Федоришин. Маючи троє дітей, півроку тому воїн повернувся додому на «щиті». Його мама також загинула, рятуючи життя іншим під час пандемії. На сцену разом з хором вийшов 7-річний син загиблого героя, Мар’ян. Виступ також присвячений пам’яті члена товариства Володимира Мельника, який співав у хорі товариства», – зазначила Ореслава Хомик.
Завершили форум спільним виконанням пісні «Пшеничне перевесло», присвяченої до 70-річчя з дня народження композитора Ігоря Білозіра, автора музики до цього твору.

Коментарі