Актуальні теми:

Львів’ян закликають підтримати створення Українського Дому у Ряшеві: простору для збереження культури й мови за кордоном

05 грудня 2025 Культура, Львів
Share Button
Напередодні Дня святого Миколая українців закликали долучитися до благодійної ініціативи зі створення Українського Дому у місті Ряшів (Польща) — важливого культурного осередку для дітей та дорослих, які через війну опинилися за межами України.

Як розповів депутат Львівської обласної ради Захар Миляник, Український Дім у Ряшеві має стати місцем сили для української громади — простором, де звучатиме рідна мова, де діти зростатимуть з українськими піснями та казками, а дорослі зможуть спілкуватися, підтримувати одне одного й зберігати національну ідентичність.

“Український Дім у Ряшеві — це не просто будівля. Це дім нашої національної пам’яті, культури й сили. Це місце, де українці навіть за кордоном можуть залишатися в українському духовному та культурному просторі, зустрічатися, вчитися, розвиватися, зберігати корені й передавати рідну мову й культуру дітям.

Ми разом можемо допомогти українській громаді у Ряшеві, українцям, які опинилися далеко від дому, але не хочуть втратити зв’язок із Батьківщиною”, — зазначив Миляник.

Підтримати проєкт може кожен — зробити внесок можна за посиланням: https://pomagam.pl/ft9rm9

“Будь-яка сума має значення. Кожен наш внесок — це цеглинка у спільний український простір. Будьмо сильним народом, а сильний народ підтримує своїх і тримається разом. Я вірю в нашу єдність, у ЗСУ і перемогу. І вірю, що святий Миколай прийде до кожного, хто творить добро”.

Миляник подякував за лідерство та велику працю для української громади в Ряшеві Анастасії Плахтій, а також закликав першими долучитися до збору своїх друзів — Ростиславу Дорошу та Северину Кобзею, передаючи заклик далі: “Напишіть невеликий допис і долучіть ще по двох благодійників”.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі