Захід розпочнеться о 18:00 у приміщенні Львівського палацу мистецтв за адресою вулиця Коперника, 17. Головною темою зустрічі стане обговорення одного з найвідоміших творів шотландського письменника XX століття Арчибальда Джозефа Кроніна, який уперше за довгий час отримав сучасне українське прочитання.
У центрі сюжету роману перебуває історія родини Джеймса Броуді, власника капелюшної крамниці в Левенфорді, чий надмірний гонор та переконаність у власному шляхетному походженні стають причиною руйнації життів його близьких, про що повідомили організатори заходу.
Участь у дискусії візьме Богдана Трущак, яка працювала над перекладом цієї книги, а також творів Ґран-Канарія та Розповіді епохи джазу Френсіса Скотта Фіцджеральда.
Разом із нею до обговорення долучиться письменниця та книжкова блогерка Поліна Кулакова. Учасники планують детально розібрати складний характер головного героя — деспотичного та жорстокого самодура, який перетворив власний химерний будинок на в’язницю для домочадців. Модератором зустрічі виступить директор Львівського фотомузею Роман Метельський.
Книга Замок капелюшника підіймає актуальні теми аб’юзу, психологічного тиску та саморуйнівної сили пихатості. Автори презентації наголошують, що через необачні дії та складну вдачу головний герой нищить не лише долі членів своєї родини, а й власну особистість. Вхід на захід є вільним для всіх охочих, що дасть змогу широкому колу читачів долучитися до аналізу світової класики. Організатори очікують, що подія зацікавить як фахових літературознавців, так і поціновувачів якісної перекладної прози.



Коментарі