Актуальні теми:

У Львові проходить реабілітацію ветеран із Житомира, який отримав поранення обличчя

04 листопада 2024 Війна, Здоров'я, Львів
Share Button
У Львові, в Національному реабілітаційному центрі "Незламні", проходить реабілітацію 39-річний ветеран Володимир Кирсанов із Житомира. Влітку 2022 року чоловік отримав важке поранення на фронті.

Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного об’єднання Львова.

Володимир Кирсанов — водій із Житомира. На війну пішов добровольцем ще у 2014 році. Після демобілізації повернувся до цивільної професії. Коли ж розпочалося повномасштабне вторгнення, приєднався до лав 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади.

Поранення військовий зазнав улітку 2022 року неподалік Ізюма, що на Харківщині. Спочатку біля ніг Володимира розірвався танковий снаряд, а потім прилетіла міна. До точки евакуації боєць зміг добратися лише з допомогою побратима.

“Я пробув у комі 19 днів. А, коли прокинувся і не зміг розмовляти, усвідомив, наскільки важке у мене поранення. Лікарі мене заспокоювали, казали: ти живий, все буде добре! Але я не міг говорити. Поранення були по всьому тілу: шия, спина, руки, ноги. Та найбільше постраждало саме обличчя”, — говорить Володимир.

Чоловікові провели низку операцій у Києві, Дніпрі та Львові. Через дірку на обличчі чоловік не міг нормально їсти — схуд до 47 кілограмів. Зарадити цьому могла лише багатоетапна операція, тому пацієнта скерували в Національний реабілітаційний центр “Незламні”.

“У пацієнта було складне наскрізне вогнепальне поранення обличчя. Було вирішено закрити дефект мікрохірургічними методами, використовуючи клапоть з плеча пацієнта. Однак, через тату на цій ділянці, він категорично відмовився. І ми мусили взяти клапоть з іншого боку. Хоча процедура частково спрацювала, пацієнт не міг відмовитися від куріння, що негативно впливало на результати операції, оскільки нікотин звужує судини. Ми постійно працювали над тим, щоб Володимир кинув курити, адже покращення кровопостачання в цій зоні було критично важливим. Але, на жаль, він не позбувся цієї звички і досі”, — розповів завідувач Центру голови та шиї Олег Ковтуняк.

Як кажуть медики, після пересадки Володимир почав краще харчуватися та набирати вагу. Згодом львівські хірурги разом з іноземними фахівцями провели ще й пластичну операцію. За кілька місяців на Володимира чекає ще одне втручання — реконструкція нижньої щелепи з використанням індивідуального протеза та закриття дефекту м’яких тканин.

Ветеран знову працює водієм і має бажання допомагати армії. Він хотів би повернутися до війська, але, за словами медиків, з його травмою це неможливо.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі