Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.
“62-річний Володимир Орищак із Львівської області понад 20 років мав проблеми з високим тиском. Два місяці тому пан Володимир прокинувся зранку і відчув, що йому зле як ніколи. Тиск Володимира виявився не підвищеним, а критично низьким – 60 на 80”, — йдеться у повідомленні.
Медики розповіли, що дорогою до лікарні Святого Пантелеймона парамедики під’єднали хворого до кисню, бо його сатурація нестримно падала і він задихався.
Лікарі виявили у чоловіка рідкісну і небезпечну для життя патологію: гостре розшарування аорти з поширенням на гілки дуги аорти та низхідну грудну аорту. “Головна артерія кровоносної системи пана Володимира була сильно пошкоджена внаслідок тривалого впливу надмірного тиску”, — йдеться у повідомленні.
“Враховуючи велику площу розшарування, ми ухвалили рішення провести надважке втручання спільно з нашими колегами з Інституту Амосова. Адже вони єдині самостійно виконують такі складні операції. Загалом, це вже 27-ме втручання по всій Україні та друге для нас і Львова”, — розповів керівник Центру серця та судин лікарні Святого Пантелеймона Роман Домашич.
Фахівці з Києва прибули до Львова і спільно з львівськими кардіохірургами розпочали операцію. “В ході втручання ми видалили розшаровану висхідну аорту разом з дугою та встановили на цьому місці штучний протез. Він складається з двох частин: перша – це звичайний синтетичний протез аорти, а друга – це ендографт, який заходить у висхідну аорту і там розкривається. Далі ми висікли судини, які кровопостачають голову та верхні кінцівки й встановили ендопротез вже низхідної аорти. А, щоб уникнути інсульту, на час операції ми підключили Володимира до апарату штучного кровообігу”, — розповів кардіохірург Лікарні Святого Пантелеймона Богдан Гель.
Основна складність операції була в тому, що після відключення головних судин, кардіохірурги мали почергово підключати кожну з них і перевіряти чи є кровопостачання. Операція тривала 9 годин. Пацієнта вдалося врятувати. За місяць після втручання чоловік поїхав додому.
Коментарі