Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Підготовчі роботи на території музею проводить ЛКП “Рембуд”. На цьому етапі заплановане прокладання інженерних мереж, розчищення і планування ділянки.
“Зараз працівники розчищають територію, вивозять сміття. До прикладу, є багато кусків бляхи, яку понищив і повикручував шахед, є дерев’яні елементи, двері, які цінні та цікаві з точки зору історичної пам’яті. Тому працівники відвезуть їх на зберігання. На місці будуть працювати наші архітектори, які консультуватимуть працівників комунального підприємства щодо того, які предмети та речі необхідно залишити”, – каже керуючий справами виконкому Євген Бойко.
Переможцем архітектурного конкурсу з відновлення музею Шухевича стала команда на чолі з Андрієм Лесюком. Архітектори доповнили проєкт, враховуючи побажання робочої групи, куди входять донька Шухевича Марія Трильовська, історики, музейники та архітектори. Окрім відновлення самої будівлі музею, команда працює і над благоустроєм прилеглої території.
“Проєкт став ще цікавішим та кращим. Під час досліджень та початку проєктування архітектори знайшли, наприклад, огорожу балкону, котра вціліла, її можна відреставрувати і балкон повернеться на своє місце. Є цегла, яка збереглась, фрагменти стін, які будуть на своєму місці. Також з важливого – це сходи. Ці сходи були дуже пошкоджені, ними ходити вже не можна, але певні елементи можна поставити на тому ж місці, де вони були. Окремо – класи з укриттям, а зверху буде криївка, там, де вона й була колись”, — каже архітектор Андрій Лесюк.
Простір буде доступним для людей з інвалідністю. Зокрема, там облаштують розкладний підйомник.
Коли проєкт завершать повністю, його подадуть на експертизу. Після висновку експертів місто зможе оголосити тендер і почати процедуру з відбору генерального підрядника. Для відбудови музею Шухевича громадська організація “Новий музей” оголосить загальний збір коштів.
Коментарі